نبرد ابرقهرمانان: معرفی فیلم بتمن در برابر سوپرمن

نبرد ابرقهرمانان: معرفی فیلم بتمن در برابر سوپرمن

ابرقهرمانان همواره یکی از پر طرفدارترین بخش های فرهنگ عمومی مردم جهان و به خصوص آمریکایی ها را تشکیل داده اند. این نکته را می توان از تعداد بسیار زیاد شخصیت های ابرقهرمانی به راحتی درک کرد. از سویی دنیای مارول با قهرمانانی مانند کاپیتان آمریکا، آیرون من، اسپایدر من، آنت من و هالک شگفت انگیز شکل گرفته و در سوی دیگر نیز دنیای تاریک تر و البته احتمالا بسیار پرطرفدار تر DC با دو اسطوره بتمن و سوپرمن قرار دارد. اگر مارول تصمیم گرفت این بار کاپیتان آمریکا را در برابر مرد آهنی قرار دهد، DC هم قصد دارد دو ابرقهرمان خود را رو در روی یکدیگر قرار دهد تا نبردی سهمگین را بین آنها رقم بزند.

در فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت (Batman vs Superman: Dawn of Justice) ما با پرسشی اساسی روبرو هستیم. آیا سوپرمن که از سیاره ای دیگر به زمین آمده با نبردهای بی پایان خود با موجودات فضایی بیش از آنکه باعث بهبود اوضاع زمین شده باشد به آن آسیب نرسانده است؟ بتمن با توجه به خسارت هایی که سوپرمن در طول این نبردها به انسان ها وارد کرده نتیجه گیری می کند که کشتن او راه نجاتی برای مردم زمین است و بهتر است او را از بین ببرد تا رقبای او به بهانه کشتن سوپرمن به زمین نیامده و باعث ویرانی آن نشوند. به همین دلیل بتمن تصمیم می گیرد با استفاده از نقطه ضعف سوپرمن در برابر سنگ های کیهانی او را از میان بردارد. در این مسیر نبردهای متعددی بین این دو شکل گرفته و پرسش های بسیار زیادی مطرح می شود که شاید ذهن علاقمندان و دنبال کنندگان کتاب های مصور این دو ابرقهرمان را نیز به خود مشغول کرده باشد. در نهایت شما باید یک طرف را انتخاب کنید. یا طرفدار بتمن و تلاش او برای بهبود زندگی انسان ها باشید یا در گروه مخالف او قرار گرفته از سوپرمن طرفداری کنید.

این فیلم با بودجه 250 میلیون دلاری تولید شده و بن افلک به عنوان بتمن و هنری کویل به عنوان سوپرمن در آن ایفای نقش می کنند. زک اشنایدر کارگردان این اثر بوده و کمپانی وارنر امیدوار است با داستان فوق العاده جذاب و رو در رو کردن دو ابرقهرمان بزرگ داستان های DC این فیلم را به یکی از پرفروش ترین فیلم های تاریخ تبدیل کند. بتمن در برابر سوپرمن از 19 مارس به صورت بین المللی اکران شده و تنها 5 روز پس از اکران به فروش نزدیک به 10 میلیون دلاری دست پیدا کرده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار