X بستن تبلیغات
5. Fixed

معیشت ساحل‌نشینان با دریا گره خورده است/ لزوم ساماندهی ته‌لنجی

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری صبح جمعه در نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بالایی در بخش اقتصادی است که می‌توان به صنایع انرژی اشاره کرد.

وی با اشاره به صادرات بیش از ۹۵ درصد نفت خام کشور از استان بوشهر، ادامه داد: ۶۰ درصد گاز مصرفی کشور و ۷۱ درصد نفت فلات قاره در استان بوشهر تولید می‌شود.

استاندار بوشهر، دریا را به عنوان یک ظرفیت بسیار مهم دیگر در استان بوشهر دانست و اضافه کرد: مردم این استان از دیرباز در عرصه تجارت و به‌ویژه تجارت دریایی مشغول به فعالیت بوده‌اند و هنوز نیز این مشاغل پابرجا است.

وی بر لزوم توجه ویژه به معیشت ساحل‌نشینان و مرزنشینان استان بوشهر تاکید کرد و افزود: ساماندهی کالای همران ملوان یا ته لنجی یکی از موضوعات مهمی است که مورد تاکید مردم در استان بوشهر است.

سالاری با اشاره به اینکه از ۳۵ هزار نفر از جوانان و مردم استان بوشهر از طریق تجارت دریایی امرار معاش می‌کنند، خاطرنشان کرد: به منظور احیای مشاغل ساحل‌نشینان باید در مقررات حوزه تجارت بازنگری شود.

وی خواستار افزایش اختیارات شورای ساماندهی مبادلات مرزی این استان برای حل مشکلات زندگی و معیشت ساحل نشینان استان بوشهر شد و بیان کرد: با تجمیع بازارهای ملوانی، تعاونی‌های مرزی و بازارچه‌های مرزی می‌توانیم شاهد توسعه فعالیت‌های مبادلات تجاری باشیم.

استاندار بوشهر خواستار ایجاد تنوع بیشتر در معافیت کالای ملوانی در استان بوشهر شد و گفت: ساماندهی کالای ملوانی برای بهره‌مندی مطلوب ملوانان شناورهای تجاری ضروری است.

وی همچنین خواستار توجه به بیمه ملوانان شد و افزود: ملوانان واقعی باید شناسایی و معافیت لازم در ته‌لنجی به آنان ارائه شود تا شاهد توسعه اقتصادی بیشتر در این بخش باشیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار