بیوگی دختران انگلیسی فریب خورده داعش

منابع انگلیسی از مشخص شدن سرنوشت چهار دخترفراری از لندن خبر می دهند که از یکسال پیش از هیچکس از آنان اطلاعی نداشت، اما پیوستن به داعش مقصد نهایی آنان بوده است.

العالم: داعش از هر روشی برای جذب نیروهای جدید استفاده می کند و با پول ، آدم ربائی ، خشونت و فریفتن دختران تعداد نیروهای خود را افزایش می دهد.

نزدیک به یک سال از زمان ناپدید شدن 4 دختر انگلیسی می گذرد دخترانی که فوریه 2015 ناپدید شدند و سرانجام معلوم شد که به بهانه گردشگری به ترکیه رفته اند ولی از سوریه سردرآوردند.
این چهار دختر انگلیسی از ترکیه سوار اتوبوسی به سوی مرزهای سوریه شده و پس از 17 ساعت به رقه که تحت تصرف داعش است ، رسیدند و به همسری نیروهای این گروه تروریستی درآمدند.
ناپدید شدن این دختران جنجالی بزرگ در انگلیس به راه انداخت و نگرانی ها را درباره قدرت داعش برای جذب نیرو از خارج خصوصاً دختران جوان بیشتر کرد.

دخترانی به نام شمیمه بِگوم 15 ساله ، امیره عباس 15 ساله ، خدیجه سلطان 16 ساله از دانش آموزان نمونه مدرسه خود در منطقه بِتنال گرین در شرق لندن پایتخت انگلیس بودند ولی فریب خوردند و تحصیل را رها کرده و به صفوف وحشی ترین و خونریزترین گروه تروریستی جهان پیوستند.
روزنامه گاردین امروز چهارشنبه در گزارشی با عنوان " از همسری تا بیوگی در رقه " نوشت : چهار دختر انگلیسی که به سوریه فرار کرده بودند ، به همسری  نیروهای داعش درآمدند ولی 2 نفر از آنها چند ماه پس از ورود به سوریه همسران خود را از دست دادند و بیوه شدند و خانواده های این دختران می گویند که امیره عباس به همسری یک عضو استرالیائی داعش درآمد که این فرد در یکی از درگیری ها کشته شد و خدیجه سلطان که از دختران دیگر بزرگ تر بود، به سرنوشت امیره دچار شد.

گاردین افزود : سه دختری که سال 2015 از شرق لندن فرار کردند ، می خواستند به دوست خود که 2 ماه پیش به سوریه رفته بود ، بپیوندند و پس از اینکه به وی پیوستند ، چهار نفری به همسری نیروهای داعش در رقه – مقر اصلی این گروه در شمال سوریه - درآمدند.

این روزنامه انگلیسی نوشت : این دختران انگلیسی آخرین بار نیمه دسامبر 2015 با خانواده های خود تماس گرفتند و گفتند که داعش به آنها اجازه استفاده از موبایل را نمی دهد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار