X بستن تبلیغات
5. Fixed

معرفی سلاح «روز قیامت» روسیه +عکس

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، ساخت و معرفی موشک "روز قیامت" از سوی وزارت دفاع روسیه، نیروهای رقیب را شگفت زده کرد.

 

روزنامه رسمی "روسیسکایا گازتا" (Rossiiskaya Gazeta)، چاپ روسیه اعلام کرد: موشک بالستیک قاره پیمای آر اس 26 (RS-26) ملقب به روز قیامت، موجب برانگیختن شگفتی کشورهای دارای قدرت موشکی از جمله آمریکا و چین شده است.

 

این روزنامه همچنین افزود: در اوایل ماه جاری کارشناسان نظامی چین در تلویزیون این کشور قدرت و ویژگی های برتر این موشک را ستودند.

 

به گفته این کارشناسان، موشک آر اس 26 در رسیدن به هدف، مسیری کاملا متغیر را می پیماید، از این رو هیچ همانندی در جهان ندارد.

 

کارشناس چینی در پاسخ به این که سیستم دفاع موشکی آمریکا در برابر این موشک روسی چه اقدامی می تواند کند؛ گفت: سیستم دفاع موشکی آمریکا در برابر آر اس 26 کاملا ناتوان و بی استفاده است.

 

 

موشک روز قیامت آر اس 26 ساخت روسیه، به هر سیستم دفاع ضد موشکی توان نفوذ دارد.

 

 

وی افزود: عملکرد آر اس 26 حتی از موشک معروف دیگر روسیه به نام "تاپل ام" (Topol-M) نیز بهتر است زیرا کلاهک جنگی آن دارای سرعت مافوق صوت بوده و مسیر خود را تا رسیدن به هدف دائما تغییر می دهد. همچنین بعضی از مدل های آن قادر به نفوذ در هر سیستم دفاع موشکی هستند.

 

موشک آر اس 26 با برد 11 هزار کیلومتر قادر است هر هدفی را در ایالات متحده آمریکا مورد اصابت قرار دهد و به دلیل سرعت فوق العاده آن، سیستم راداری ناتو نمی تواند آن را رجیستر کند.

 

موشک بالستیک یا پرتابه ای موشکی است که در مسیری منحنی حرکت می کند و با یک سوخت اولیه تا ارتفاع بسیار بالا حرکت کرده و بعد از رسیدن به نقطه اوج به تدریج با کمک گرفتن از جاذبه و در برخی موارد موتورهای ثانویه، جهت گیری کرده و به هدف می خورد.

 

کلاهک جنگی موشک بالستیک جدید روسیه ملقب به روز قیامت، در مسیر ثانویه حرکت خود، تنها چند صد کیلومتر مانده به هدف، ناگهان شیرجه زده و ارتفاع کم می کند و تا رسیدن به هدف مانند یک موشک کروز عمل می کند.

 

روسیه این موشکل بالستیک قاره پیما را در پاسخ به برنامه سیستم دفاع ضد موشکی آمریکا در مرزهای روسیه ساخته است و قرار است طی سا 2016 عملیاتی شود.

 

 

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار