تسلیت وزیر خارجه مالزی به ظریف: درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی به راستی ضایعه ای بزرگ بود

وزیر امور خارجه مالزی در پیامی به دکتر ‘محمدجواد ظریف’ رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با تسلیت ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، درگذشت رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را ‘به راستی ضایعه ای بزرگ برای دولت و ملت ایران’ دانست.
به گزارش شفقنا به نقل از ایرنا، ‘عنیفه امان’ وزیر امور خارجه مالزی همچنین در پیام خود درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را به دکتر ظریف و ملت ایران تسلیت گفت.
در پیام رئیس دستگاه دیپلماسی مالزی خطاب به همتای ایرانی اش آمده است: در نهایت تاسف، از خبر درگذشت حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس جمهوری اسبق ایران مطلع شدم. درگذشت ناگهانی وی به راستی ضایعه ای بزرگ برای دولت و ملت ایران است.
عنیفه امان با تسلیت درگذشت یار دیرین امام و رهبری به وزیر امور خارجه کشورمان، تصریح مکرد: در این زمان مملو از غم، به دلیل این واقعه، من به همراه دیگر همکاران مالزیایی ام تسلیت خود را به شما و ملت ایران تقدیم می کنیم. لطفا تسلیت صمیمانه و قلبی مرا پذیرا باشید.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و از پیشگامان انقلاب اسلامی که به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش تهران بستری شده بود شامگاه یکشنبه (نوزدهم دی ماه- ۸ ژانویه) دار فانی را وداع گفت.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال ۱۹۸۱ میلادی در دوره ای که ریاست مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشت و سال ۱۹۹۴ میلادی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران به مالزی سفر کرد که با استقبال بالای مقام های این کشور جنوب شرق آسیا مواجه شد.

انتهای پیام/www.fa.shafaqna.com

خبر قبلیآیا خود ترمیمی دندان‌ ها امکان پذیر استخبر بعدیاولین هواپیمای برجامی وارد آسمان ایران شد

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار