بایدها و نبایدهای باحال درباره «رابین هود» تیرانداز قصه ای

دانستنی های جالب درباره «رابین هود» تیرانداز افسانه ای

مقررات سخت و دست و پا گیر سلطان در سر تا سر انگلستان اجرا و اموال و اراضی مردمان به زور مصادره می شد و مالیات های سنگین کمر فقرا را خم کرده بود. از این روی، انگلستان مکان عالی ای برای مجرمین و آدم های از همه جا رانندگی کرده و مانده شده بود؛ آدم هایی که از قانون خروج کرده بودند.

عکس شماره ۱ ⇩عکس بایدها و نبایدهای باحال درباره «رابین هود» تیرانداز قصه ای

قرن سیزدهم در انگلستان ناآرامی ها و چالشهای بسیاری وجود داشت. نبردهای داخلی موسوم به جنگ بارون ها شدت گرفته بود. به دنبال این آشوب ها، تیراندازان عصیانگر از منزلهای خود فرار کرده و به سوی جنگل ها گریخته بودند. مقررات سخت و دست و پا گیر سلطان در سر تا سر انگلستان اجرا و اموال و اراضی مردمان به زور مصادره می شد و مالیات های سنگین کمر فقرا را خم کرده بود. از این روی، انگلستان مکان عالی ای برای مجرمین و آدم های از همه جا رانندگی کرده و مانده شده بود؛ آدم هایی که از قانون خروج کرده بودند.

اما همین آدم های سرکش، تهیدست و بیرون رفته از قانون که سلطان بر آنان خشم گرفته بود در نظر مردمان به قهرمانان بزرگی مبدل شدند که درباره شان ماجراها و قصه های بسیاری ساخته شد. از جمله این چهره ها رابین هود است. او و دوستانش در جنگل های شروود پوشانیده شده و با شهردار ناتینگهام مجادله دشواری را شروع کردند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار