استاندار فارس: زبان ملی برای حفظ یگانگی تقویت شود

کد خبر: 82384102 (5772736) | تاریخ خبر: 23/10/1395 | ساعت: 11:39|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

به گزارش ایرنا سید محمد علی افشانی پنجشنبه در همایش ملی زبان و هویت در شیراز بیان کرد: زبان به مثابه سازه ای است که ادیان و اقوام مختلف را در کشور به هم مرتبط می کند و انسجام و وحدت ملی در کشور حاصل زبان است.
وی افزود: تضعیف زبان به معنای تضعیف هویت و منافع ملی یک ملت است لذا صاحب نظران و فعالان باید برای حفظ زبان ملی بکوشند.
افشانی با بیان اینکه بدون زبان امکان هیج مبادله ای نخواهد بود اظهارداشت: زبان عامل تکامل و پیشرفت و توسعه بشری است و زبان عنصری است که بیش از همه، جامعه ما را به هم مرتبط می سازد.
او ادامه داد: دانش بشری حاصل تجمیع همه داشته هایی است که در طول تاریخ توسط زبان اندک اندک جمع شده است.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی اضافه کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی کارهای بزرگی را در کشور انجام داد به طوری که وی گشاینده انسدادهای پیش روی انقلاب بود.
وی عنوان داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنار مردم بود و مردم با فرهنگی غنی ما نیز در بدرقه او نشان دادند که قدر می دانند و خدمت گزاران خود را فراموش نمی کنند.
** دریافت 150 مقاله در دبیرخانه
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز گفت: در دبیرخانه همایش ملی زبان و هویت 150 مقاله دریافت شده است که از این تعداد 49 مقاله به عنوان برگزیده انتخاب شده است.
بهزاد مریدی افزود: فراخوان ارسال مقاله برای این جشنواره تابستان جاری اعلام شد که پس از داوری ها در این همایش 25 مقاله فاخر این جشنواره برای علاقه مندان ارائه می شود.
وی با بیان اینکه مولفه هایی از جمله زبان تشکیل دهنده هویت ملی است که عموم مردم را به هم متصل می کنند بیان کرد: زبان و فرهنگ حوزه ای گسست ناپذیر است لذا به واسطه اندیشه ها و دغدغه های بزرگان بحث تقویت و توسعه زبان ملی در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت.
او اظهارداشت: بسیار ساده انگارانه است که خیال کنیم زبان بی حوزه فرهنگ معنا دارد و باید دانست که زبان و فرهنگ در کنار هم تکمیل کننده و راهگشا هستند.
نشست های علمی این همایش ملی با حضور استادان دانشگاه عصر امروز برپا می شود.
خبرنگار: فاطمه هاشمی نیک ** انتشار دهنده:‌ غلامرضا مالک زاده
3002 /1876

انتهای پیام /*

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار