مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی‌ در دیر برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، امام جمعه دیر صبح پنجشنبه در این مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت یار دیرین امام و رهبری حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره)، گفت: نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در همه برهه‌های نظام، نقشی پر رنگ، حساس و تعیین کننده بود.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی نمونه کم نظیری از مبارزان دوران ستم شاهی بود، افزود: شخصیت‌های مهمی چون آیت الله هاشمی که به عنوان نمایندگان و شاگردان امام خمینی بودند در زمان تبعید حضرت امام، با ایثارگری و فداکاری‌های خود از مرگ سرخ تا شهادت تا پای جان ایسادند و  برای حفظ این نظام نقش آفرینی کردند.

وی اظهار داشت: تلاش، مبارزه، تثبیت و حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران، مدیریت بحران‌ها و مدیریت جنگ توسط آیت الله هاشمی به عنوان یکی از بازوان امام و رهبری، از مهم‌ترین فعالیت‌های این مرد بزرگ است که برای همیشه به عنوان نقطه عطفی در تاریخ انقلاب ماندگار خواهد ماند.

امام جمعه دیر با بیان اینکه در سال‌های اخیر اهانت‌ها و بی‌انصافی‌هایی به شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی صورت گرفت، گفت: امتیاز بزرگ مرحوم هاشمی رفسنجانی این بود که در کنار تمام خدمات و مجاهدت‌ها، تبعیت از رهبری را در نظر داشت و سربازی و تبعیت از ولی امر مسلمین را رها نکرد.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی اظهار داشت: تجلیل و گرامی داشت شخصیت‌هایی که در پیروزی، حفظ، پیشبرد، پیشرفت و الگوسازی نظام اسلامی تاثیر گذار بوده‌اند وظیفه همگانی است و این حضور با شکوه مردم در مراسم تشیع آیت الله هاشمی تقویت‌کننده ارکان نظام اسلامی خواهد بود.

اقشار مختلف مردم با قرائت فاتحه و تلاوت آیات قران کریم و ذکر مصیبت در ارتحال عالم مجاهد و مبارز، یار صادق انقلاب اسلامی، مرید امام راحل و یاور صدیق رهبر معظم انقلاب به سوگواری نشستند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار