تصمیم عربستان برای آغاز فروش اوراق قرضه از ماه آینده میلادی

شفقنا- منابع آگاه از تصمیم عربستان برای آغاز فروش اوراق قرضه بین المللی از ماه آینده میلادی و احتمال هماهنگی این کار از سوی سه بانک بزرگ جهان خبر دادند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از پایگاه خبری تحلیلی «عربی ۲۱»، روزنامه «فاینانشیال تایمز» چاپ لندن روز چهارشنبه از منابع آگاه نقل کرد که عربستان سعودی قصد دارد طی ماه آینده میلادی برای نخستین بار اوراق قرضه بین المللی متناسب با شریعت اسلامی صادر کند و به فروش برساند.

بر اساس این گزارش، منابع مذکور در این باره اعلام کردند که بانک های «اچ اس بی سی» بریتانیا و «جی پی‌ مورگان»‌ و «سیتی گروپ» آمریکا که هر سه از بزرگ ترین بانک های جهان به شمار می آیند، نامزدهای انتخاب به عنوان هماهنگ کننده صدور صدور اوراق قرضه عربستان می باشند.

این در حالی است که «محمد التویجری»، دبیرکل کمیته دارایی دیوان پادشاهی عربستان پیشتر تاکید کرده بود که این کشور در حال برنامه ریزی است تا طی سال جاری میلادی ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلار از بازارهای جهانی و نزدیک به ۷۰ میلیارد ریال (بیش از ۱۸ میلیارد و ۶۵۰ میلیون دلار) از بازار داخلی قرض بگیرد.

«محمد الجدعان»، وزیر دارایی عربستان سعودی نیز در این اواخر گفته بود که پیش بینی می کند کشورش در سه ماهه نخست سال جاری میلادی صدور اوراق قرضه با ریال در سطح محلی را به صورت ماهیانه از سر بگیرد.

لازم به ذکر است که عربستان در چارچوب تلاش های خود برای جبران کسری بودجه ناشی از کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی، در ماه اکتبر گذشته طرح اولیه ارائه اوراق قرضه بین المللی به ارزش ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار را به پایان رساند.

انتهای پیام/www.fa.shafaqna.com

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار