سقف حقوق ماهانه مدیران و کارکنان سیستم های اجرایی معلوم شد

سقف حقوق ماهانه مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی مشخص شد

نمایندگان مجلس کشورمان مصوب کردند که مجموع ناخالص دریافتی حقوق ماهانه مقامات، مدیران و کارکنان دستگاه‌ها حداکثر ۲برابر حداکثر حقوق و مزایای مداوم قابل پرداخت به کارکنان مشمول قانون مدیریت است.عکس   سقف حقوق ماهانه مدیران و کارکنان سیستم های اجرایی معلوم شد

سرزه به نقل از تسنیم خبر می دهد «پویا»، نمایندگان در نشست آشکارا امشب (۲۲ دی) مجلس کشورمان، در جریان وارسی مواد ارجاعی لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور از کمیسیون تلفیق با ماده ۳۸ با ۱۶۳ رأی موافق، ۱۸ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۷ نماینده حاضر موافقت کردند.

بر پایه مصوبه مجلس، مجموع ناخالص دریافتی ماهانه مقامات و مدیران و کارکنان سیستم های بحث ماده ۵ و ۳۵ قانون مدیریت خدمات کشوری از همه سیستم های بحث ماده ۳۵ یاد شده، حداکثر ۲ برابر حداکثر حقوق و مزایای مداوم قابل پرداخت به کارکنان بحث تبصره ماده ۷۶ قانون مدیریت خدمات کشوری است.

طبق تبصره یک این ماده، شورای حقوق و دستمزد قادر هست با توصیه رؤسای قوا، وزرا یا معاونان ریاست جمهوری که ریاست سیستم های اجرایی را به عهده دارند، برای مشاغل تخصصی در واحدهای عملیاتی و نواحی مرزی و محروم حداکثر ۳۰ درصد افزون بر سقف مقرر در این ماده منظور نماید.

در تبصره ۲ مصوب شد که شگفت انگیز اشتغال کارکنان و مدیران مشاغل در خارج از کشور هم مأموریت های خارج از کشور از حکم مندرج در این ماده مستثنی بوده و تابع قوانین ذیربط باشد.

همچنین طبق تبصره ۳ مقرر شد افزون بر پرداخت های فوق، پرداخت عیدی بحث قانون نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت مصوب ۱۳۷۴.۱۰.۲۰، پرداخت های قانونی در وقت مرگ، از کار افتادگی، بازنشستگی یا عروسی طبق مقررات و قوانین مورد عمل در رابطه با کارکنان تابع قانون مدیریت خدمات کشوری و اعطای نشان های دولتی بر طبق مقررات و قوانین مصوب، درباره مشمولین این قانون ممکن است.

در تبصره ۴ مقرر شد هرگونه پرداخت مازاد بر وجوه بحث این ماده تحت هر عنوان و از هر منبع اعتباری از جمله اعتبارات خارج از شمول قانون دیوان محاسبات عمومی درآمدهای خصوصی، اعتبارات متفرقه و اعتبارات در اختیار و اعتبارات بحث ماده ۲۱۷ قانون مالیات های مستقیم و تبصره یک ماده ۳۹ قانون مالیات بر ارزش اضافه کرده و اعتبارات راجع به مدد به افراد واقعی و حقوقی و اعتبارات راجع به بیمه و گمرک جرم محسوب و پرداخت کننده به مکافات انتقادی معادل ۲ تا ۴ برابر وجوه پرداخت شده یا انفصال از خدمات دولتی و عمومی به مدت ۶ ماه تا ۲ سال یا هر دو مجازات محکوم میشه. گیرنده هم افزون بر ردّ وجوه مازاد در صورت آگاهی از غیر مجاز بودن مبالغ دریافتی به مکافات انتقادی حداکثر ۲ برابر وجوه مازاد دریافتی محکوم میشه.

—————————————————-

مطلب از : سامان ط.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صحبت عافيتت گر چه خوش افتاد ای دل
««« »»»
جانب عشق عزيز است فرومگذارش

سقف حقوق ماهانه مدیران و کارکنان سیستم های اجرایی معلوم شد

TT / 89 — TP / 20%

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار