امروز به پشتوانه توانایی پاسداری ای پشت میز چانه زنی می نشینیم

به اعلان سرزه و به نقل از حوزه دولت خبرگزاری فارس به گفته پایگاه خبر دهی دولت، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بیان داشت: رمز موفقیت ما در زمان امام خمینی و امروز در اطاعت و حرکت در پشت سر ولی فقیه زمان است، باید سیاسیون، احزاب و جناح ها را به هماهنگی و نبود تفرقه فرا خواند و گفت امروز در شروطی هستیم که دشمن دارد علیه ما صف آرایی می کند و باید با هوشیاری و همدلی از معضلات عبور کرد.

وی با اشاره به عملیات های بزرگ کربلای ۴ و کربلای ۵ اظهارداشت: این دو رخداد بزرگ با فاصله ۱۵ روز از همدیگر در ماه دی ۶۵ پیش آمد و اثر بااهمیتی در روند جنگ داشت.

نوبخت اضافه کرد: این دو عملیات را از دو منظر تاریخی و فلسفه تاریخی می توان مورد بررسی و تفسیر گذاشت؛ در تفسیر اول مسائلی توصیفی همچون تاریخ جنگ، نبوغ و ظرفیت های ارتشی دو طرف و تعداد شهدای ما و قربانیان دشمن مورد توجه قرار می گیرند، اما در تفسیر از منظر فلسفه تاریخی مسائل با عمق بیشتر و دلیل پیدا کنی دقیق تری مطالعه میشوند.

سخنگوی دولت با اشاره به صف آرایی گسترده در این دو عملیات گفت: دشمن از توانایی و دارایی نفتی ناحیه برخوردار بود و از توانایی ارتشی و استراتژیکی استکبار بین المللی هم به طور کامل بهره می برد و به این سبب کربلای ۴ به تلخی گذشت، البته عملیات های سابق با موفقیت همراهی کرد و دشمن در شرایط روحی بدی بسر می برد.

معاون ریاست جمهوری ادامه داد: پس از کربلای ۴ برای این که شرایط جبهه های جنگ را عوض کنیم به سرعت تدارک عملیاتی دیگر یعنی همان کربلای ۵ داده شد و این عملیات به اندازه ای اصلی و تعیین کننده بود که دشمن عنوان کرد حتی اگه یک جای پای کوچولوای از نیروهای ایرانی در شلمچه و خاک کشور عراق به وجود آید، ایران قادر هست خود را پیروز جنگ مخابره کند.

وی در ذیل به دلایل و چرایی پشتیبانی شرق و غرب و سردمداران تفکرات سوسیالیسم و لیبرال دموکراسی از رژیم بعث کشور عراق توجه کرده و تاکید کرد: این دو جریان فکری و دو قطب بزرگ جهان، با پیروزی انقلاب که تحت تفکر دینی بوجود آمده بود حس خطر کرده و تمام کوشش خود را در راستای رویارویی با آن کردند.

نوبخت در انتها با اشاره به اهمیت توانایی پاسداری ای و ارتشی نیروهای مسلح گفت: اگه امروز ما قادر هستیم پشت میز چانه زنی بنشینیم، به پشتوانه توانایی پاسداری ای مان است.

همایش سالانه مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، امروز چهارشنبه با وجود سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیرسرتیپ احمدرضا پوردستان جایگزین فرمانده کل ارتش و جمعی دیگر از مسئولان به انجام رسانده شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار