وزیر بهداشت: هاشمی نقش ویژه ای در وحدت حوزه و دانشگاه داشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آقای هاشمی نقش ویژه ای در وحدت حوزه و دانشگاه داشت و جزء روحانیون مبارزی بود که در حوزه ی تفقه در دین، دیدگاه های امام را دنبال می کرد که نوآوری زیادی در این حوزه داشت.

حسن قاضی زاده هاشمی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در مراسم ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات افزود: آیت الله هاشمی یک عالم روحانی و دینی بود و آنچه من در قبل از انقلاب از وی توانستم بخوانم کتاب امیر کبیر بود و بعد هم تفسیری که هدیه کرد و خیلی از آن استفاده کردم. 

وی گفت: آیت الله هاشمی در امور دانشگاه ها توجه ویژه ای به فرهیختگان، اندیشمندان، نویسندگان و هنرمندان داشت و این نشان می دهد که در حوزه علم و فنآوری هم نگاه ویژه ای داشت. 

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه من او را از برنامه های صدا و سیما شناختم افزود: وقتی جوان ها می پرسیدند چه الگویی برای خود انتخاب کنیم؟؛ آقای هاشمی می گفت من به عنوان روحانی دنبال عالمی بودم که دانشمند، صادق و شجاع باشد و در عین حال اهل ریا نباشد و امام را انتخاب کردم؛ هر کسی در صنف و حرفه خودش باید بگردد و الگوی مناسبی پیدا کند چه آن کسی که هنرمند است چه آن کسی که طبیب و یا مهندس و یا در هر زمینه دیگری فعالیت می کند. 

وزیر بهداشت تأکید کرد: آقای هاشمی در انتخاب الگو اولین شاخصی که ملاک قرار می داد علم بود معنی اش این است که به علم توجه ویژه ای داشت و مطمئن هستم که در حوزه علوم دینی نیز یک دانش پژوه توانمند بود که همیشه تفقه در دین می کرد البته علماء در این زمینه بهتر می توانند نظر بدهند. 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار