X بستن تبلیغات
5. Fixed

میرزاده: 100 جلد کتاب از آیت الله هاشمی به یادگار مانده است

رئیس دانشگاه آزاد گفت: آیت الله هاشمی شخصیتی چندوجهی داشت و متأسفانه شخصیت علمی او زیرمجموعه مدیریت های کلان و تلاش های سیاسی در قبل و بعد از انقلاب، پنهان ماند.

حمید میرزاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه مراسم ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی در واحد علوم، تحقیقات دانشگاه آزاد افزود: وی علاوه بر بیش از 60 جلد کتاب در حوزه تفسیر قرآن و کلید راهنمای قرآن، 40 جلد کتاب در زمینه های متفاوت تألیف کرد که در مجموع حدود 100 جلد کتاب به یادگار گذاشت. 

وی گفت: در خصوص علاقه او به مسائل علمی همین بس که در زمانی که فرمانده جنگ بود یعنی اوایل خرداد 61 در 31 اردیبهشت همان سال با اجازه حضرت امام دانشگاه آزاد را تأسیس کرد و در هیئت امناء این دانشگاه با اشخاصی همچون مقام معظم رهبری همکاری و همراهی داشت تا این کاخ بلند علمی بنا نهاده شد. 

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه توسعه علمی ایران برای آقای هاشمی همیشه مهم بود افزود: خرسندم اعلام کنم که باغ دانشی که آقای هاشمی 34 سال پیش نهالش را غرس کرد امروز تبدیل به شجره طیبه ای شده که نه تنها در سراسر کشور آثار مثبتی را در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران گذاشته است بلکه نصف فارغ التحصیلان آموزش عالی یک کشور از این دانشگاه هستند. 

میرزاده با ارائه آمارهایی از دانشگاه آزاد گفت: با توجه به دستاوردهای علمی دانشگاه آزاد می توان تخمین زد که تأسیس این دانشگاه چه کار با ارزشی بوده و این فقط یک چشمه از توجهات وی در زمینه های علمی، پژوهشی و فنآوری و کارآفرینی است که از طریق تأسیس دانشگاه آزاد محقق شد. 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار