X بستن تبلیغات
5. Fixed

وظیفه تمام اقشار جامعه دفاع از آرمان‌های شهدا است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسین نوری ظهر چهارشنبه در یادواره شهید مدافع حرم علی آقایی تصریح کرد: همچنان که در آیات و روایات طرح شده، شهدا زنده‌اند و در نزد خداوند روزی می‌گیرند و امروز وظیفه ما دفاع از آرمان‌های شهدا و پند گیری از آن ها است.

وی با تأکید به اینکه شهدایی از جمله شهید علی آقایی حتی با گذشت تنها پنج ماه از زندگی مشترک، زندگی دنیوی را کنار گذاشته و به سوی معبود خود شتافته‌اند، اضافه کرد: امروز لازم است آرمان و اندیشه شهدا برای نسل‌های جوان تبیین شود.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه شهرستان اردبیل به ضرورت طرح اندیشه، منش و زندگی شهدا در کتاب‌های درسی تأکید کرد و افزود: شهدای مدافع حرم و شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همه به عنوان الگوهای وارسته می‌بایست در کتب درسی معرفی شوند.

وی شهدا را الگویی بی بدیل برای آیندگان بوژه نسل جوان دانست و تأکید کرد: در وضعیتی که مواجه با دشمن نیازمند بصیرت است شهدا چراغ راه و راهنمای نسل آینده هستند.

نوری با بیان اینکه مدافعان حرم با حضور پرشور و ایثارگری خود مرزهای کشور را از هرگونه تجاوز دشمن ایمن ساختند، متذکر شد: مدافعان حرم برای دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) جان‌نثاری کردند اما در واقع از مرزهای کشور دفاع می کنند.

وی با تأکید به اینکه به جای غصه خوردن به حال شهدای مدافع حرم باید به حال آن ها غبطه خورد، ادامه داد: اگر شهدای حرم نبودند و ایثارگری آن ها نبود امنیت و آسایش امروز را نداشتیم و چه بسا دشمن به اهداف متجاوزانه خود دست یافته بود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار