مراسم بزرگداشت سردار شهید مدافع حرم؛ «رضا فرزانه» برگزار شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم گرامیداشت سردار شهید «حاج رضا فرزانه» با حضور مسئولین لشکری و کشوری در حسینیه فاطمه الزهرا(س) سپاه تهران برگزار شد.

این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام ثمری و مصیبت خوانی ذاکران آل الله برگزار و نماهنگی از آخرین روزهای حضور سردار فرزانه در سوریه پخش شد.سردار فضلی جانشین ستاد مرکزی راهیان نور کشور و سازمان بسیج مستضعفین،سردار ادیبی دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور، سردار کاظمینی فرمانده و سردار ذوالقدر جانشین و سردار بیگدلی معاون دفاعی امنیتی سپاه تهران بزرگ، سردار کوثری نماینده مجلس شورای اسلامی، سردار اسداللهی فرمانده لشکر عملیاتی 27 حضرت محمد رسول الله(ص)، سردار سنایی راد معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و قناعتی عضو شورای شهر تهران حضور داشتند.

شهید فرزانه بعد از بازنشستگی در ستاد مرکزی راهیان نور به انجام فعالیت‌های مختلف و تأثیرگذاری پرداخت. او معاون بازرسی ستاد مرکزی راهیان نور و فرمانده قرارگاه مشترک راهیان نور بود. این شهید مدافع حرم از جانبازان هشت سال جنگ تحمیلی هم بود که سال 63 در منطقه عملیاتی مجنون از ناحیه کتف، در سال 65 در منطقه عملیاتی شلمچه از ناحیه سر و در سال 67 در محور دربندیخان شیمیایی و به درجه رفیع جانبازی نائل شده بود.

این سردار شهید یکی از قدیمی‌ترین رزمندگان و فرماندهان لشکر 27 محمد رسول الله(ص) بود که از زمان فرماندهی حاج احمد متوسلیان در این لشکر حضور فعال داشت. مدت زمان بسیار زیادی از سال‌های دفاع مقدس را در جبهه سپری کرد و در همین مدت هم به مقام جانبازی نائل شد. او در این سال‌ها مسئولیت‌های اثرگذاری همچون فرماندهی گردان ادوات، فرماندهی گردان عملیات، فرماندهی اطلاعات ــ عملیات داشت؛ از کارشناسان زبده نظامی در حوزه تخصصی ادوات نظامی و فرماندهی بود که در طول حیات بابرکتش در عملیات‌های مختلف دفاع مقدس و برخی عملیات‌های برون‌مرزی شرکت داشت.

شهید حاج رضا فرزانه پس از اتمام دوران هشت سال دفاع مقدس هم فعالیت‌های مختلف و تأثیرگذاری در حوزه‌های مختلف داشت و در خنثی سازی جریان فتنه 88 نیز بسیار مؤثر بود. به سِمَت فرماندهی لشکر عملیاتی 27 محمد رسول الله(ص) منصوب شد و در زمان فرماندهی خود تلاش‌های بسیاری در این سمت داشت.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار