پخش دادگاه عضو گروه چاپ و پخش نشریه‌های مارکسیستی از تلویزیون + عکس

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «تاریخ شفاهی ایران» تصاویر دیده نشده‌ای از جلسات دادگاه دو تن از اعضای گروهک مارکسیستی سربداران جنگل را روی آنتن می‌فرستد.

سه شنبه 29 دی این مجموعه به جلسه دادگاه جهانگیر احمدی گل تپه اختصاص دارد؛ کسی که به یک پاسدار تیر خلاص می‌زند و در وقایع آمل و متواری شدن مارکیست‌ها به جنگل، اقدام به سرقت از ییلاق‌ها و روستاهای اطراف جنگل می‌کرده است.

او در دادگاهی که برای اولین بار و در «تاریخ شفاهی ایران» روی آنتن می‌رود، مراحل سرقت و درگیری‌های رخ داده در آمل را توضیح می‌دهد.

پنجمین قسمت از سری جدید این مجموعه که چهارشنبه 30 دی پخش می‌شود نیز به دادگاه فروهر فرجاد عضو گروه چاپ و پخش نشریه‌های گروهک مارکسیستی سربداران جنگل در تهران اختصاص دارد.
او روند تبلیغات در رسانه‌های مکتوب این گروه را توضیح می‌دهد و از نقش خود در فاجعه آمل سخن می‌گوید.

شبکه مستند سیما به تازگی پخش قسمت‌های جدیدی از مجموعه «تاریخ شفاهی ایران» را آغاز کرده که مربوط به گروهک مارکسیست سربداران جنگل است. قسمت‌های مربوط به احمدی گل تپه و فرجاد سه شنبه و چهارشنبه 29 و 30 دی ساعت 19 از شبکه مستند سیما روی آنتن می‌رود و بازپخش آن‌ها ساعت 11 روز بعد خواهد بود.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار