فعالیت‌های شبکه‌های قدرت و ثروت در آستانه انتخابات آمریکا در «جوهر قرمز»

به گزارش خبرگزاری تسنیم، برنامه «دریچه» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی زهرا کشاورزی این هفته مستند «جوهر قرمز» را برای پخش در نظر گرفته است.

جنبش اشغال وال استریت حدود چهار سال پیش در خیابان وال استریت درست مقابل مقر بورس نیویورک در آمریکا آغاز شد. این جنبش در آن زمان سر خط اخبار جهان را به خود اختصاص داد و در مدت کوتاهی به طور چشمگیری گسترش یافت. اما دلیل این اعتراضات گسترده در آمریکا چه بود؟

معروف‌ترین شعار جنبش اشغال وال استریت «ما 99 درصد هستیم» اشاره به توضیع نا عادلانه ثروت در جامعه آمریکا دارد. به طوری که یک در صد اقلیت مرفه، از ثروتی عظیم برخوردارند و 99 درصد اکثریت جامعه با منابعی محدود مجبور به تحمل فشارهای اقتصادی هستند که به دلیل حرص و طمع یک درصد ثروتمند به وجود آمده است.

مهمترین خواسته اشغال‌کنندگان وال استریت عمدتاً رفع همین نابرابری‌های اقتصادی، مبارزه با فرهنگ اقتصادی سرمایه‌داری و از بین بردن دسترسی و نفوذ دلالان شرکتی و غول‌های پولی در دولت آمریکا است.

در «جوهر قرمز» اینکه چگونه شبکه های قدرت و ثروت برای سود و ثروت بیشتر حقوق و خواسته های 99 درصد را زیر پا می گذارند، به تصویر کشیده می شود.

اکنون چهار سال از اوج فعالیتهای جنبش اشغال وال استریت میگذرد و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این شبکه های قدرت و ثروت با شدت هر چه بیشتر برای اهداف خود فعالیت می کنند.

برنامه «دریچه» با اجرای آسا اسفندریاری پنجشنبه 13 اسفند ساعت 23 از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود. تکرار «دریچه» جمعه 14 اسفند ساعت 8 صبح و یکشنبه 15 اسفند ساعت 15 خواهد بود.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار