سیاری: پژوهشگران دانشگاهی در نیروی دریایی به کار گرفته می‌شوند

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی از به کارگیری پژوهشگران جوان دانشگاهی در معاونت پژوهشی نیروی دریایی خبر داد.

به گزارش ایسنا، امیر دریادار حبیب الله سیاری در جمع دانشجویان دانشگاه مازندران با بیان این که با بیش‌تر دانشگاه‌ها ارتباط داریم و تفاهم همکاری به امضا رسانده‌ایم، تاکید کرد: این تفاهم‌نامه‌ها برای توسعه زیرساخت‌های علمی و نیروی انسانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی منعقد می‌شود.

او با اشاره به این که برای دست‌یابی به جنگ افزارهای نوین نیازمند بهره‌مندی از طرح‌های ابتکاری و خلاقانه دانشگاهیان هستیم، خاطرنشان کرد: ناوشکن جماران نمونه‌ای بارز از اندیشه دانشگاهی دانشجویان خلاق ایرانی بوده است که امروز توانسته در دنیا خوش بدرخشد.

سیاری اظهار کرد: با ارتقاء علمی می‌توانیم ناوشکن‌های مجهزی درست کنیم و برای تحقق اهداف، علاقه بسیاری به توسعه ارتباطات علمی با دانشگاه داریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی تاکید کرد: دانشگاه نمونه بارز در موفقیت کشورهاست و ما هرگز این مبدا تحولات را فراموش نکرده‌ایم و از آن غافل نشده‌ایم.

سیاری با بیان این که توصیه رهبر معظم انقلاب بر فرهنگ برخورداری از نعمت دریا است، خاطرنشان کرد: برای تحقق این امر تصمیم گرفتیم فرهنگ‌سازی را از دانشگاه‌ها شروع کنیم و با ارتباط با وزیر آموزش و پرورش سعی کردیم در کتاب جغرافیای دانش‌آموزان نیز فصل‌های بیش‌تری را به مباحث دریایی اختصاص دهند.

وی در بیان شاخص‌های جوان انقلابی گفت: جوانی که خود را انقلابی می‌داند باید مدافع انقلاب باشد و از آرمان‌های آن دفاع کند، امروز انقلاب اسلامی مورد هجمه‌های گوناگون قرار گرفته و نیازمند است تا جوانان با بصیرت بیش‌تری در عرصه ورود پیدا کنند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، اقتدار نیروهای نظامی را در انقلابی بودن آن‌ها دانست و گفت: آن چه که نیازمند تقویت اقتدار کشور است روحیه انقلابی با فعالیت جهادی است.

سیاری اظهار کرد: همین روحیه انقلابی و فعالیت جهادی موجب شده تا در تولید ناوشکن جماران و دیگر برنامه‌ها شاهد موفقیت‌های جوانان این مرز و بوم باشیم به طوری که امروزه حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در آب‌های بین المللی، توانمندی و اقتدار ایران اسلامی را به رخ جهانیان کشانده است.

او حضور در آب‌های بین‌المللی را مهم ارزیابی کرد و گفت: به طور کاملا دقیق نسبت به تحرکات نیروهای دریایی دیگر کشورها به خصوص آمریکا و انگلیس در منطقه حساس هستیم و در آمادگی کامل برای دفاع از آب های سرزمینی جمهوری اسلامی قرار داریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی طرح پژوهشی دانشگاهیان را در توانمندی نظامی بسیار مهم دانست و تاکید کرد: در این راستا مشوق‌هایی را برای جلب نظر پژوهشگران جوان دانشگاهی در معاونت پژوهشی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در دستور کار قرار داده‌ایم و حمایت می‌کنیم.

سیاری تاکید کرد: امیدواریم امضاء تفاهم‌نامه‌های متعدد با دانشگاه‌های سراسر کشور موجب تقویت تحول به وجود آمده در اقتدار نظامی و دریایی کشور شود.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار