به‌روزرسانی ویندوز 10 دسترسی به وای‌فای را ناممکن کرد

کاربرانی که ویندوز 10 خود را به‌روز کرده‌اند می‌گویند امکان استفاده از خدمات وای‌فای را از دست داده‌اند.

به گزارش شفاف، کاربرانی که با به روزکردن ویندوز ۱۰ در رایانه‌های شخصی خود نسخه ۱۶۰۷ این سیستم‌عامل را بر روی آنها نصب کرده‌اند، با قطع ناگهانی دسترسی به اینترنت بی‌سیم مواجه می‌شوند.

به‌روزرسانی ویندوز 10 دسترسی به وای‌فای را ناممکن کرد  به دنبال وقوع این مشکل مرکز رفع عیب ویندوز ۱۰ به کار افتاده و پیامی دال بر اشتباه در پیکربندی آی.پی معتبر به نمایش درمی‌آید.

بسیاری از کاربران ویندوز ۱۰ که این سیستم‌عامل را به روز کرده‌اند می‌گویند با نصب بسته به‌روزرسان KB 3201845 امکان استفاده از خدمات وای‌فای را از دست داده‌اند. به نظر می‌رسد بسته یاد شده دارای آسیب‌پذیری‌هایی باشد که موجب مشکل یاد شده گردیده است.

پیش از این هم مشکلاتی در ارتباط با استفاده از وای‌فای در محیط ویندوز ۱۰ گزارش شده بود، اما دامنه این مشکل هم‌اکنون بسیار گسترده شده است. قبلا هم مشکلات مشابهی در زمان استفاده از وای‌فای در محیط ویندوزهای ۷ و ۸.۱ گزارش شده بود.

مایکروسافت پس از اطلاع از وقوع این مشکل بیانیه‌ای صادر کرده و تصریح کرده گزارش‌هایی در مورد مشکل اتصال به اینترنت بعد از به‌روز کردن ویندوز ۱۰ وجود داشته است. این شرکت توصیه کرده کاربران برای حل مشکل یاد شده رایانه‌های شخصی خود را مجددا راه‌اندازی کنند و در صورت عدم حل مشکل به آدرس https://support.microsoft.com/help/۱۰۷۴۱/windows-۱۰-fix-network-connection-issues مراجعه نمایند.

منیع:ایتنا

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار