نسبت به بودجه ۹۶ گلایه دارم/ نیشکر به خدمات اجتماعی استان ورودکند

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی ظهر امروز یکشنبه در جلسه مشترک آموزش و پرورش و ورزش و جوانان در سالن جلسات استاندار اظهار کرد: بناست چون یکی از دلایل افت تحصیلی دوزبانه بودن است و رتبه آموزش و پرورش استان را به آخر تقلیل پیدا می کند، راهکار اجباری کردن پیش دبستانی را ارائه دادند.

وی افزود: وزارت آموزش و پرورش برای کمک به اجرای پیش دبستانی ۵۰ درصد هزینه ها را در صورت تأمین شدن ۵۰ درصد مابقی ورود پیدا کرده است. در بخش ورزش نیز بنا شد به همین شکل کمک مالی داشته باشیم تا هیئت های ورزشی بهتر فعالیت کنند.

استاندار خوزستان اضافه کرد: اگر سازمانی بخواهد برای بحث آموزش کنکور خودش قرارداد منعقد کند هم مانعی وجود ندارد ولی باید در زمینه برگزاری کنکور، اجرای دوره پیش دبستانی و فعال تر شدن هیئت های ورزشی کمک های لازم را داشته باشیم.

شریعتی عنوان کرد: از تمامی شرکت ها و دستگاه هایی که به امر آموزش و پرورش توجه ویژه ای دارند، تقدیر می کنیم ولی باید طی یک برنامه هدفمند به سه بخش پیش دبستانی، کنکور و ورزش توجه خاصی داشته باشیم.

وی ادامه داد: دانش آموزانی در خوزستان هست که بنیه علمی خوبی دارند ولی تمکن مالی لازم برای حضور در کلاس های کنکور را ندارند، زندگی آنها بابت این عدم برخورداری خانواده ها برای آینده دچار یک ابهام می شوند و شاید هم مسئولان برای عدم تأمین امکانات به صورت مساوی مقصر باشند.

شریعتی یادآور شد: شرایط لازم برای حضور در کلاس های کنکور و بروز استعداد برای دانش آموزان توانمند با تمکن مالی پایین فراهم شود.

استاندار خوزستان افزود: در زمینه ورزش نیز کارهای خیلی خوبی در حال انجام است و شرکت های مختلف نیز همکاری دارند که همیشه باعث درخشیدن نام خوزستان در مسابقات مختلف ورزشی می شود.

ساماندهی هیئت های ورزشی با اعتبار ۲.۵ میلیارد تومانی

وی تصریح کرد: برای گسترش و فراهم کردن شرایط لازم فعالیت هیئت های ورزشی نیز یک اعتباری بالغ بر دو و نیم میلیارد تومان لازم داریم. البته این اعتبار برای خرید تجهیزات نیز هزینه می شود.

شریعتی خطاب به مدیرکل امور مالیاتی خوزستان گفت: با دید اغماضی به هزینه های آموزشی و ورزشی ادارات و دستگاه ها نگاه نکرده و اگر نیاز به کارهای تکمیلی و اخذ مجوز است همکاری های لازم را داشته باشید.

استاندار خوزستان در ادامه گلایه کرد: نسبت به تنظیم بودجه سال ۹۶ گلایه دارم ولی با این حال خوشبختانه رشد مالیاتی از شرکت ها و سازمان ها برای خوزستان به صورت حداقلی درنظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: لازم است توسعه نیشکر به خدمات اجتماعی استان بیشتر ورود پیدا کند چون به نسبت گردش مالی آن رقم قابل ملاحظه ای نیست.

شریعتی خطاب به مدیرعامل منطقه اقتصادی ویژه پتروشیمی ماهشهر گفت: تولیدات شما هفت میلیارد دلار است یعنی حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان و هزینه ۱۷ میلیارد تومان برای فعالیت های اجتماعی آنقدر هم بالا نیست. مجتمع عظیمی با این حجم تولیدی وقتی ۱۷ میلیارد تومان هزینه کند در حد قابل قیاس نیست و این در حالی است که وقتی اتفاقی مثل بوعلی رخ دهد تمامی امکانات استان برای رفع آن بسیج می شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار