فرار بیش از ۲۰ سرباز مسلح محلی در شمال افغانستان

 بیش از ۲۰ سرباز پلیس محلی همراه با تجهیزات خود از تشکیلات پلیس شهرستان «دهنه‌غوری» در شمال افغانستان فرار کردند.

به گزارش تسنیم، به نقل از «طلوع‌نیوز»، مقامات امنیتی ولایت بغلان در شمال افغانستان اعلام کردند که بیش از 20 سرباز پلیس محلی همراه با تجهیزات خود از تشکیلات پلیش شهرستان دهنه غوری این ولایت فرار کردند.

سرهنگ «نور حبیب گلبهاری» فرمانده پلیس ولایت بغلان اظهار داشت: پس از بررسی‌های ابتدایی مشخص شده است که این نیروها پس از اختلاف با فرماندهی پلیس این شهرستان محل خود را به صورت گروهی ترک کرده‌اند و در یکی از روستاهای همجوار در مقابل نیروهای امنیتی موضع گرفته‌اند.

وی افزود: این سربازان پلیس ناراضی هنوز به مخالفان دولت نپیوسته‌اند و تلاش برای اجرای خواسته‌های آنها ادامه دارد.

از سوی دیگر، «بسم الله عطاش» از اعضای شورای ولایتی بغلان گفت که این اولین بار نیست که نیروهای پلیس محلی وظیفه خود را ترک می‌کنند، اداره پلیس باید توضیح دهد که چه مسئله‌ی باعث این مشکل شده است.

این نیروها در تماس با رسانه‌ها مدعی شدند که تعداد سربازان ناراضی که محل وظیفه خود را ترک کرده اند 50 نفر هستند.

سربازان ناراضی دلیل ترک محل وظیفه خود را مشکلاتی با مقامات امنیتی عنوان کرده‌اند و در صورت رسیدگی مقامات به مشکلات‌شان در اسرع وقت به محل وظایف خود برخواهند گشت.

این در حالی است که عدم رهبری درست، فساد اداری و نبود هماهنگی از مشکلات عمده بین نیروهای امنیتی محسوب می‌شود.

با این حال در بیشترین موارد نیروهای امنیتی هفته‌ها و یا ماه‌ها در محاصره مخالفان دولت قرار گرفته‌اند ولی به دلیل عدم توجه دولت مرکزی وادار به تسلیم و یا ترک محل وظیفه خود شده‌اند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار