Xبستن تبلیغات

در گرجستان به کجا برویم!؟ - آکا

باتلاق اوکفنوکی  (Okefenokee)

به گزارش آکاایران: باتلاق اوکفنوکی در میان سرخ پوستان با عنوان “سرزمین لرزان” شناخته می شود و منطقه ای در جنوب گرجستان با مساحتی بیش از ۷۷۰ مایل متر مربع است. این باتلاق مملو از نهرهای پر پیچ و خم، مرداب ها، علفزارها و درختان سرو است. از ویژگی های جالب آن این است که یک “جزیره شناور” و لرزان است، امّا، جنگل های انبوه در روی آن قرار گرفته و به عنوان حفاظی برای زیستگاه ها عمل می کند.

این باتلاق، محل زندگی بسیاری از گونه های در معرض خطر است و حدود ۱۰ هزار تمساح در آن زندگی می کنند. از سویی دیگر از شهر کوچک ویکراس (Waycross) می توان با قایق به باتلاق مورد بحث سفر کرد.

پارک فورسیس (Forsyth)

ساوانا (Savannah) به دلیل برخورداری از پارک ها و میادین زیبا شناخته شده است و فورسیس نیز یکی از بزرگ ترین پارک های این شهر است. پارک مورد بحث، مثال خوبی از پارک های جنوبی (Southern) است که در اواسط دهه ۱۸۰۰ به خوبی در این شهر طراحی و ساخته شده اند. ویژگی های اصلی این پارک عبارت است از چشمه هایی که به صورت دوره ای جاری می شوند، مسیرهای پیاده روی و درختان دوست داشتنی قدیمی که سایه های آنها چشم اندازهای زیبایی را ایجاد کرده است.

سایت تاریخی و ملی مارتین لوتر کینگ جونیور (The Martin Luther King Jr.)
سایت تاریخی و ملی مارتین لوتر کینگ جونیور در آتلانتا شامل زادگاه و مدفن این رهبر مشهور حقوق مدنی است. همچنین کلیسای ابنزر باپتیست (Ebenezer Baptist Church)  و مجتمع سالن آزادی  (Freedom Hall Complex) را در بر می گیرد.

آدرس: بلوک ۴۰۰ و ۵۰۰ خیابان اوبرن  (Auburn Avenue)

سایت رسمی: http://www.nps.gov/malu/index.htm

سایت تاریخی و ملی جیمی کارتر (Jimmy Carter)
سایت تاریخی و ملی جیمی کارتر در پلانیس (Plains) در جنوب غربی گرجستان واقع شده است و شامل خانه کارتر و خانه و مزرعه زمان بچگی اوست. ااین سایت همچنین شامل انبار و دبیرستان پلانیس است و بازدیدکنندگان می توانند نگاهی اجمالی به چگونگی تربیت این رئیس جمهور و مسائل اجتماعی که ایده های او را تحت تأثیر قرار داده اند، داشته باشند.

سایت رسمی: http://www.nps.gov/jica/index.htm

جزیره جکیل  (Jekyll)

جزیره جکیل نیز با عنوان ” جزیره میلیونر” شناخته می شود. این جزیره توسط یک گروه از میلیونرهای سواحل شرقی که خود را کلوپ جزیره جکیل (Jekyll Island Club) می نامیدند، خریداری شده است.

در سال ۱۹۴۷ این جزیره به عنوان یک پارک دولتی به گرجستان فروخته شد.  امروزه این جزیره شامل سواحل، مسیرهای پیاده روی طبیعی، امکانات گلف و مناطقی برای اسکان است و منطقه ای پر رفت و آمد به شمار می رود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار