واکنش تهران به اظهارات ضد ایرانی عربستان وانگلیس

بهرام قاسمی اظهارات ضد ایرانی وزرای خارجه عربستان و انگلیس را در نشست مشترک خبری در ریاض فرافکنی بی پایه و اساس به منظور سرپوش گذاشتن بر نقش تخریبی آن دو کشور در حمایت از تروریسم تکفیری و ارتکاب جنایات پر شمار و گسترده علیه بشریت در جنگ ویرانگر و خانمان سوز علیه مردم یمن توصیف کرد.

العالم: سخنگوی وزارت خارجه اظهارات ضد ایرانی وزرای خارجه عربستان و انگلیس را سرپوشی بر نقش مخرب آنها در حمایت از تروریسم تکفیری اعلام کرد.
 

به گزارش سایت اطلاع رسانی مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت خارجه، بهرام قاسمی اظهارات ضد ایرانی وزرای خارجه عربستان و انگلیس را در نشست مشترک خبری در ریاض فرافکنی بی پایه و اساس به منظور سرپوش گذاشتن بر نقش تخریبی آن دو کشور در حمایت از تروریسم تکفیری و ارتکاب جنایات پر شمار و گسترده علیه بشریت در جنگ ویرانگر و خانمان سوز علیه مردم یمن توصیف کرد.

وی اظهار داشت: دیگر تردیدی نمانده است که به رغم ضدیت و مخالفت اکثریت افکار عمومی جهان و تمامی فریادهای اعتراضی وجدان های آگاه و بیدار در اقصی نقاط عالم در مورد بکار گیری سلاح های انگلیسی در جنگ علیه مردم یمن، دولتمردان این کشورهمچنان بر فروش و روانه کردن سلاح های مرگ آفرین به کشورهای متجاوز و درگیر در جنگ یمن و حامیان اصلی تروریستهای سا خته و پرداخته آنان اصرار می ورزند.


سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین تکرار ادعای عادل الجبیر در مورد ارتباط جمهوری اسلامی ایران با القاعده و عناصر تکفیری را مضحک و ناشی از عدم درک این نکته ساده دانست که نقطه قوت امنیت جمهوری اسلامی ایران، استقلالِ راهبرد امنیتی و عدم پیوند جامعه ایران با افکار تروریستی و افراطی است؛ دو مزیتی که حاکمان سعودی از فقدان آن رنج می برند و در تحلیل دلائل استحکام امنیتی جمهوری اسلامی ایران، دچار سر درگمی و تحلیل های موهن و موهوم می شوند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار