گزارش امنیتی طلایی‌نیک به اعضا کمیسیون امنیت ملی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در جلسه امروز این کمیسیون در مورد بحران آب مسائلی بیان و درخواست تشکیل جلسه ویژه با حضور وزیر نیرو مطرح شد.

خبرگزاری تسنیم: سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  در تشریح جزئیات جلسه عصر امروز کمیسیون متبوع خود، اظهار داشت: در ابتدای جلسه دو موضوع در کمیسیون مطرح شد. در موضوع اول نقوی حسینی گزارشی از لغو سخنرانی خود در یاسوج توضیحاتی ارائه کرد و در موضوع دوم، نوریان در مورد بحران آب و مسئله آب منطقه اظهارنظر کرد و درخواست تشکیل جلسه ویژه با حضور وزیر نیرو داشت.

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در ادامه جلسه، مظفر معاون نظارت مجلس شورای اسلامی و همکارانش گزارشی از عملکرد، برنامه ها و چشم انداز حوزه معاونت نظارت مجلس ارائه کردند. وی گفت نظارت بخش مهم وظیفه قوه مقننه است و اگر این بخش از وظایف مجلس مغفول بماند، عملا حوزه نظارت معطل می ماند. یکی از محورهای نظارتی نمایندگان مجلس، تذکر، سوال، تحقیق و تفحص است که ظاهرا و مطابق آمار و اعداد، کمتر موارد آن به نتیجه رسیده است. مثلا از 182 مورد تحقیق و تفحص دوره نهم مجلس، چهار مورد آن به قوه قضائیه ارسال شده و هنوز هم در مورد این چهار مورد هیچ پاسخی از قوه قضائیه ارسال نشده است. مظفر پیشنهاد داد در نحوه استفاده از حق نظارت از ظرفیت معاونت نظارت استفاده شود. معاونت نظارت نمی خواهد به جای نمایندگان محترم نظارت کند، بلکه می خواهد به نظارت نمایندگان کمک، حمایت و پشتیبانی کارشناسی کند. مظفر همچنین اعلام کرد ما 16 برنامه در 81 نوع فعالیت آماده کرده ایم تا با دو هدف کارآمدسازی نظارت مجلس و پاسخگو بودن دستگاه های اجرایی، نظارت مجلس را موثر کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ادامه جلسه طلایی نیک معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و همکارانش در جلسه کمیسیون حضور پیدا کردند. وی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به جهت تصویب لایحه چگونگی تشکیل و رسیدگی هیات های انضباطی نیروهای مسلح و لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی و همچنین تصویب پیشنهادات مهم حمایت از حوزه دفاع کشور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و کمیسیون تلفیق از جمله اختصاص 5 درصد بودجه عمومی کشور در تقویت بنیه دفاعی کشور تشکر کرد و گزارشی از یک مورد مهم امنیتی در حوزه دفاع ارائه کرد. در این گزارش ضمن اشاره به اقدامات ضدامنیتی دشمنان جمهوری اسلامی، اقتدار جمهوری اسلامی در حوزه امنیت دفاعی به نمایش گذاشته شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار