X بستن تبلیغات
5. Fixed

سامسونگ تغییر سخت‌افزاری گلکسی نوت 5 را برای رفع مشکل قلم تأیید کرد

همان‌طور که می‌دانید در چند ماه گذشته یک انتقاد عجیب به گلکسی نوت 5 باعث ایجاد وسواس‌هایی در بین خریداران شد. اگر قلم را برعکس جابزنید دیگر قادر نخواهید بود تا آن را خارج کنید! روز گذشته کاربری که به تازگی گلکسی نوت 5 را خریداری کرده بود متوجه شد سامسونگ طراحی داخلی آن را برای رفع این مشکل تغییر داده و حالا سامسونگ نیز این موضوع را رسماً تأیید کرده است.

مشکل گیر کردن قلم در گلکسی نوت 5 شاید از نظر برخی مسخره به نظر برسد چرا که وارد کردن قلم به صورت وارونه کمی بعید بوده و به فشار بیشتری نیز نیاز دارد؛ اما از نظر برخی دیگر ممکن است کودک خردسالی با یک اشتباه گلکسی نوت شما را ناقص کند. سامسونگ در پاسخ به این مشکل ابتدا اعلام کرد که کاربران باید به هشدارهای دفترچه راهنما توجه می‌کردند و سپس در نسخه‌های بعدی اطلاعات را بر روی پلاستیک محافظ دور گوشی نیز اضافه کرد!

Note-5-s-pen-warning

اما ظاهراً این شرکت کره‌ای راهکاری برای حل مشکل به صورت سخت‌افزاری پیدا کرده و مشکل را در نسخه‌های جدید گلکسی نوت 5 حل کرده است. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید زائده مشکی رنگی که در قطعه سمت راست مانع از خروج قلم در حالت وارونه می‌شد با یک سوییچ فنری جایگزین شده تا این مشکل برای همیشه حل شود.

Note-5-s-pen-fix

سامسونگ البته به اشتباه خود در طراحی اعتراف نکرده اما حداقل خوشبختانه تغییرات لازم را ایجاد کرده است. در پاسخی به ایمیل وب‌سایت TheVerge سامسونگ این‌گونه می‌نویسد:

سامسونگ تأیید می‌کند که قطعات داخلی مربوط به S Pen نوت 5 را برای جلوگیری از مشکل جازدن اشتباه قلم در آن تغییر داده است. البته مانند همیشه توصیه می‌کنیم که قلم را به درستی و طبق نوشته دفتر راهنما در گوشی قرار دهید.

TheVerge

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار