انقلاب در تولید صفحات نمایشگر با ساخت نخستین صفحه گرافن الکتریکی دنیا

انقلاب در تولید صفحات نمایشگر با ساخت اولین صفحه گرافن الکتریکی جهان

oie_eeT01ytspTms

کشور چین نخستین صفحه گرافینی الکتریکی دنیا را ساخت. اما این اتفاق چه پیامی برای آینده خواهد داشت؟
به اعلان سرزه و به نقل از کلیک، در یک موفقیت بی‌نظیر کشور چین کامیاب شد نخستین صفحه گرافین الکتریکی دنیا را بسازد که احتمالاً منتهی به انقلابی در صفحه نمایشگرهای دستگاه‌های حرکتی مثل دستگاه‌های قابل‌پوشش و خوانشگرهای برقی می‌شود. این کالا تحت عنوان نخستین صفحه گرافینی الکترونیک دنیا و همچنین سبک‌ترین و قوی‌ترین ماده شایع دنیا انتشار داده شده است. این صفحه براساس تکنولوژی گوآنگ‌ژو OED و همکاری با کمپانی دیگری در استان چانگ‌کینگ پیشرفت کرد.
این سازه مناسب است! می‌توان تنها با ۰٫۳۳۵ نانومتر ضخامت این مواد، نمایشگرهای گرافینی استوار یا منعطف ساخت. صفحه گرافینی الکتریکی رسانای گرما و الکتریسیته است و به طور فرض، بنا بر توانایی بالایش در جابجایی نور، می‌تواند نمایشگرهای عکس و تصویری را شفاف یا روشن‌تر کند.
صفحه‌های گرافینی الکتریکی را می‌توان به سادگی و با کمترین مخارج ساخت، به این علت که از کربن ساخته می‌شوند. اما در ساخت نمایشگر، صفحه‌های الکتریکی کهنه از فلز ایندیم استفاده می‌شود که بسیار قیمتی و کمتر دیده شده است.
گرافین که در سال ۲۰۰۴ یافته شد، یک لایه بسیار نازک از کربن خالص است. گرافین یک لایه مجزا و به شدت فشرده اتم‌های کربن است که در شبکه‌های شش‌گوش لانه‌زنبوری در جوار نیز قرار می‌گیرند. اگه چه این مواد به شدت سبک و نازک می باشند، اما عملا ۱۵۰ برابر محکم‌تر از استیل نیز وزنشان می باشند. همچنین گرافین همانند مواد پلاستیکی بسیار کشسان است و می‌‌تواند تا ۱۲۰% بیشتر از طول خودش بسط یابد. به تازگی تک تایمز، گزارشی درباره کاربرد گرافین در نمایشگرهای برقی داد و اینکه قرار است در ساخت صفحه‌های لمسی گوشی‌های هوشمند واپسین مدل از این مواد قوی و انعطاف‌پذیر بهره گرفته شود.
اگه در ساخت صفحه‌های لمسی که از گرافین به عنوان رسانا استفاده می‌شود، عوض شیشه، پلاستیک مصرف کنند، می‌توانند گوشی‌های هوشمند بسیار نازکی بسازند که تا شود و در جیب قرار گیرد. همچنین با توانایی بیش از اندازه این مواد می‌توان صفحه‌های لمسی را ضد ضربه نیز کرد. ولی از آن جایی که صفحه گرافینی الکتریکی تازه تا یک سال بعد در مسیر تولید قرار نخواهند گرفت، هم‌چنان باید صبر بکنیم.

**نظرات شما مايه دلگرمى ماست**

نگارش: خردمند غ.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گويند سنگ لعل شود در مقام صبر
««« »»»
آری شود وليک به خون جگر شود

انقلاب در تولید صفحات نمایشگر با ساخت نخستین صفحه گرافن الکتریکی دنیا

TT / 88 — TP / 25%

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار