«شیر مادر» فایده «مطمئنی زایی» دارد

«شیر مادر» خاصیت «ایمنی زایی» دارد

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩تصویر و عکس «شیر مادر» فایده «مطمئنی زایی» داردتصویر و عکس «شیر مادر» فایده «مطمئنی زایی» دارد

یک پزشک مشاور ترویج تغذیه با شیر مادر گفت: شیر مادر، فایده مطمئنی زایی برای شیرخوار دارد و این فایده تا دو سالگی برای شیرخوار اهمیت دارد.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرگزاری تندرست، دکتر مژگان مظلوم، پزشک مشاور ترویج تغذیه با شیر مادر در مکالمه با برنامه «فراسو» شبکه رادیویی تندرست با اظهار این که مزایای تغذیه با شیر مادر به سه دسته مزایای شیر مادر برای شیرخوار، خود مادر و برای خانواده و جامعه تقسیم می شود، اضافه کرد: مزایای تغذیه با شیر مادر برای طفل: شیر مادر غذای کامل است و قادر هست تا ۶ ماهگی برای شیرخوار کافی باشد. شیر مادر حاوی آب، چربی، پروتئین، کربوهیدرات و بسیاری از املاح و ریز مغذی های نکته احتیاج طفل است.
این پزشک مشاور ترویج تغذیه در ذیل با اظهار این که شیر مادر فایده مطمئنی زایی برای شیرخوار دارد و این فایده تا دو سالگی برای شیرخوار اهمیت دارد، گفت: از مزایای تغذیه باشیر مادر برای خود مادر می توان به لاغر شدن مادر پس از زایمان اشاره داشت.
مظلوم با تاکید بر این که مادران شیرده چنانچه زیادی مواد ماده غذایی به کار برند اضافه وزن پیدا میکنند، گفت: به طور ارگانیک چربی هایی که حین حاملگی در اندام مادر نگه داشته میشود، حین شیردهی به طفل سوخته می شود و بهره گرفته میشود و مادر به وزن ارگانیک پیش از حاملگی می رسد. خاطر نشان میشود
وی ادامه داد: چنانچه نیز برنامه غذایی در زمان شیردهی داشته باشند، سبب کاهش حجم شیر می شود همچنین این کار سبب وارد شدن موادی به درون شیرمادر می شود که برای شیرخوار ضرر می دارد. شیر مادر سبب جلو گیری از بیماری سرطان رحم و پستان می شود.
این پزشک مشاور ترویج تغذیه با اظهار این که ۹۰ تا ۹۵ درصد مادران با شیردهی معضلی ندارند، تصریح کرد: البته موفقیت مادر در گرو پشتیبانیهای مراقبین مرکز بهداشتی معالجه ای، حمایت از سوی پزشک معالجشان و حمایت از سوی خانواده آنهاست.
مظلوم در ذیل با اظهار این که ۴ تا ۵ درصد و حداکثر ۱۰ درصد مادران قادر به شیردهی نمی باشند، تصریح کرد: در این اشخاص امکان می دارد سینه کوچولو باشد و حتی در زمان حاملگی نیز رشد نکرده باشد. مادرانی که توده سینه را به هر علتی برداشته اند یا قسمتی از سینه را برداشته اند.
وی ادامه داد: افرادی که سابقه سوختگی در منطقه سینه دارند و یا سابقه رادیو تراپی را میگویند. حضور بعضی مریضیها در مادران سبب می شود مادر قادر به شیردهی نباشد.
این پزشک مشاور ترویج تغذیه در جواب به این سوال که خوب تر است تا چندین سالگی، تغذیه خردسال از شیر مادر باشد؟، اظهارداش: دو سال یا بیشتر. هیچ تاکیدی نیست خردسال انتها دو سالگی از شیر گرفته شود.

— پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست —

نگارش توسط : سامان ط.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غلام نرگس جماش آن سهی سروم
««« »»»
که از شراب غرورش به کس نگاهی نيست

«شیر مادر» فایده «مطمئنی زایی» دارد

TT / 148 — TP / 33%

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار