تصاویری از تغییرات اساسی شهرهای بزرگ دنیا در طی سالیان طولانی

وبسایت Bored Panda عکس‌هایی از زمان گذشته و حال شهرهای بزرگ و شناخته شده‌ی دنیا تهیه کرده تا توسط آنها نشان دهد این کلان شهرهای مطرح در طی سالیان چه تغییراتی به خود دیده‌اند. با این مقاله کجارو همراه باشید. 

مقاله های مرتبط:

به خوبی می‌دانیم که هیچ چیز بدون تغییر نخواهد ماند، اما در برخی از موارد بررسی مسیر تغییرات کار دشواری است، به عنوان مثال سیر تغییرات شهرهای بزرگ در طی سالیان طولانی.  در ادامه ده شهر بزرگ و مهم در دنیا را خواهید دید که تصاویر منتشر شده ازآنها گواه این تغییرات اساسی است.

شانگهای

اگرچه در تصور بخشی از شانگهای را می‌بینید که تغییرات کمکی داشته است اما در طرف دیگر ساخت و سازهای بسیار زیادی را وجود دارند که انسان را متعجب می‌کنند.

کوالالامپور

در دهه‌ی ۲۰، کوالالامپور بیشتر شبیه به یک منطقه‌ی انبار بود و هیچ کس تصور نمی‌کرد که ۹۶ سال بعد تبدیل به یک کلان شهرتاثیرگذار شود.

ماکائو

در سال ۱۹۶۴، زیر سلطه‌ی پرتغال‌ها بود، شهر در آن دوران شاید کمی عجیب و قدیمی بود اما همچنان جذاب بود.

امروز، ماکائو دوباره تحت تسلط چین است، اما گذشته از تعداد انگشت شماری از ساختمان‌های بلند و زیبا هنوز هم این بحث که در ۵۲ سال اخیر ساخت و ساز متوقف شده است وجود دارد.

تورنتو

در دهه‌ی ۱۹۳۰، استان تورنتو فرسنگ‌ها با چیزی که امروز از آن راغ داریم فرق داشت. امروز تورنتو بسیار زیبا و مدرن است که می‌توانید از تصویر خط افق آن به عنوان یک کارت پستال استفاده کنید.

لانگ بیچ، کالیفرنیا

لانگ بیچ

به نظر می‌رسد که در سال ۱۹۵۳، لانگ بیچ جمعیت کمتری داشته است. امروز، تفریحگاه ساحلی آن بسیار تاثیرگذار است و در واقع یک بخش بزرگ از اقیانوس را پوشانده است. 

دبی، امارات

دبی

این شهر حتی در روزهای اول خود نیز پتانسیل تبدیل شدن به یک جزیره‌ی رویایی را داشت.

امروز آسمان این شهر مملو از ساختمان‌های لوکس است و این جزیره‌ی ساخت بشر تبدیل به یکی از زیباترین الماس‌های دنیا شده است. تغییرات شدید این جزیره در نزدیک به ۱۱ سال اتفاق افتاده است.

شیکاگو

شیکاگو در سال ۱۹۳۷ دارای راه آهن‌های زیادی بود که با پارک جایگزین شدند. به نظر می‌رسد که شیکاگو کمی سرسبزتر شده و ساکنان این شهر پول بسیاری زیادی داشتند که صرف خریداری تعداد زیادی قایق تفریحی کنند.

نیویورک

در سال ۱۹۶۲، نیویورک مملو از مردم طبقه متوسط جامعه بود، اما امروز سرشار از ثروتمندان و فقیران است . شهر تغییرات زیادی داشته استخط افق آن بزرگتر شده است و برج آزادی که در بلندترین ساختمان‌های دنیاست در آن خودنمایی می‌کند. اما چیزی که در آن تغییر نکرده است همان دودی که از سالیان دراز برفراز آسمان این شهر دیده می‌شد.

استانبول

همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید در طی ۱۱۱ سال وضعیت قایق‌ها تغییر کرده است. اما به نظر می‌رسد که بیشتر قسمت‌های آن در طول زمان دست نخورده باقی مانده است.

ملبورن

به طور مشخص ملبورن در ۹۶ سال گذشته صنعتی‌تر شده است. وجود یک استادیوم، آسمان خراش‌های بیشتر و تفریحگاه ساحلی بهتر گواه همین مسئله است. ملبورن مسیر تغییرات را به درستی طی کرده است و به یکی از بزرگترین مقاصد توریستی در دنیا تبدیل شده است.

مورد علاقه من

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار