کویری پر از تالاب های فیروزه ای

برترین ها: پارک ملی «Lençóis Maranhenses» در شمال شرقی برزیل یکی از شگفت انگیزترین و منحصربفردترین نقاط جهان است. منطقه ای به مساحت هزار کیلومتر مربع از ماسه های سفید ابریشمی که در فواصل منظم توسط واحه هایی از دریاچه های فیروزه ای رنگ قطع می شوند. این منطقه در نگاه اول یک بیابان منحصربفرد به نظر می رسد. اما در واقع این یک بیابان مانند تپه های شنی توتوری نیست.

 

این منطقه باران های فصلی منظم در آغاز هر سال دارد. آب باران در دره های بین تپه های شنی جمع می شود و تالاب های سبز و آبی روشنی ایجاد می کند و بین ماه های جولای و سپتامبر به اوج زیبایی خود می رسد. هم چنین جای شگفتی است که باوجود اینکه تقریبا همه تالاب ها در فصول گرم و خشک ناپدید می شوند، این منطقه انواع ماهی ها را در خود دارد، زیرا پرندگان تخم های آن ها را با خود از دریا می آورند. این منطقه فوق العاده هزاران سال است که تشکیل شده است بهترین زمان برای بازدید از این پارک ماه مه تا سپتامبر است، یعنی زمانی که هوا آفتابی است و تالاب ها هم وجود دارند.

کویری پر از تالاب های فیروزه ای کویری پر از تالاب های فیروزه ای کویری پر از تالاب های فیروزه ای کویری پر از تالاب های فیروزه ای کویری پر از تالاب های فیروزه ای کویری پر از تالاب های فیروزه ای کویری پر از تالاب های فیروزه ای کویری پر از تالاب های فیروزه ای کویری پر از تالاب های فیروزه ای 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار