ایفای نقش مثبت چالش برانگیز نیست/مخاطب با داستان های واقعی همذات پنداری می کند

کد خبر: 82328819 (5687515) | تاریخ خبر: 12/09/1395 | ساعت: 10:28|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

آشا محرابی از نوجوانی و با بازی در سریال «آئینه» به همراه اسماعیل محرابی پدرش به بینندگان تلویزیون معرفی شد.
هر چند بازگشت مجدد او به تلویزیون با سریال «مرگ تدریجی یک رویا» سال ها به طول انجامید اما در این مدت مشغول کار در صحنه تئاتر و نمایش های رادیو بوده است.
سریال «هشت ونیم دقیقه» آخرین حضور آشا محرابی در قاب تلویزیون بود و خبرنگار ایرنا به این بهانه به گفت وگو با وی پرداخته است.

** سوال: سریال «هشت ونیم دقیقه» دومین تجربه همکاری شما با شهرام شاه حسینی است. او را در مقام کارگردانی سریال تلویزیونی چطور ارزیابی می کنید؟ آیا ترکیب نسبتا مشابه بازیگران «یکتا» با سریال «همه چیز آنجاست» موجب دشواری پذیرش هنرپیشه ها در این نقش جدید نمی شود؟!
- محرابی: «هشت ونیم دقیقه» در واقع سومین همکاری ما بود. آقای شاه حسینی کارگردان کار بلدی است و تجربه شیرین دو کار قبلی، همکاری ما را در «هشت ونیم دقیقه» رقم زد. به نظرم چالش خوبی بود؛ هم برای ما و هم برای مخاطب که بخواهد ما را در نقش های تازه بپذیرد و باور کند.

- سوال: سریال «هشت و نیم دقیقه» به گفته نویسندگان چند بار بازنویسی شده تا رضایت خاطر مدیران تلویزیون، شبکه و کارگردان و تهیه کننده را جلب کند، انسجام داستان، شخصیت پردازی ها و جذابیت روند قصه از نظر شما چطور است؟
** محرابی: به طور نسبی قابل قبول بود.

- سوال: آیا نقش فروغ به خوبی پرداخت شده؟ مثلا چرخش او را در انتقاد شدید از فرزین در پایان سریال منطقی می بینید؟
** محرابی: نه همه جا؛ اما به طور مشخص در مورد فرزین به نظرم منطقی بود. او یک عمر باورهایش را بر پایه اعتمادش به فرزین ساخته بود. دروغ های فرزین درباره پدرشان و هم درباره آن «هشت و نیم دقیقه» معروف و البته ظلمی که به یلدا می کند، همه و همه باورهای فروغ را به هم می ریزد. معمولا توقع ما از کسی که زیاد دوستش داریم بیشتر است و اگر روزی بفهمیم با ما صادق نبوده، بیشترین لطمه ها را خواهیم خورد. این همان قصه فروغ درباره فرزینی ست که روزگاری عاشقانه قبولش داشت.

- سوال: کلیت داستان را با واقعیات روز جامعه چقدر هماهنگ می بینید؟
** محرابی: معتقدم همین قصه ارث و فوت فرزند قبل از پدر و مادر، از آن قصه های واقعی است که بسیاری خانواده ها تجربه کرده اند و می توانند با آن همذات پنداری کنند و پرداختن به آن خالی از لطف نبود.

- سوال: فروغ به خصوص در آغاز قصه شخصیتی خاکستری داشت، از اینکه نقش منفی بازی کنید نمی ترسید؟
** محرابی: به هیچوجه، همیشه دوست دارم نقش های متفاوت را تجربه کنم. اینکه بخواهم همیشه مثبت بازی کنم، برای من چالشی ایجاد نمی کند. از طرفی مخاطب ما باهوش تر و حرفه ای تر از این حرفهاست و می داند شخصیت من نه آن نقش مثبت است که بازی می کنم و نه آن نقش منفی. شخصیت واقعی من شخصیت آشا محرابی است، نه فروغ و یا هر نقش دیگری. پس نه تنها نمی ترسم؛ بلکه دوست دارم نقش های متفاوت را تجربه کنم و کاستی ها و نقاط قوت کار را بشناسم. به نظرم برای رشد و پویایی در هر شغلی باید تجربه کرد و بازیگری هم مستثنی از این قاعده نیست. در نقش های تراژیک و کمدی و نقش های مثبت یا منفی بازی کرده ام و اساسا به نظرم بازیگری قالب پذیر نیست و باید روان باشد.

- سوال: اگر در تئاتر، سینما یا تلویزیون فعالیتی در آینده نزدیک دارید، بفرمایید.
** محرابی: اکنون در سریال «آرام می‌گیریم» بازی می‌کنم که یک ملودرام اجتماعی و خانوادگی به کارگردانی روح‌الله سهرابی است. در این مجموعه در نقش زهرا بازی می‌کنم. او زنی معصوم و تواناست که برای حفظ زندگی خود تلاش می‌کند. فضای کار را دوست دارم و امیدوارم مخاطب هم آن را دوست داشته باشد.
سریال «هشت ونیم دقیقه» به کارگردانی شهرام شاه حسینی و تهیه کنندگی بهروز مفید و بازی سام درخشانی، شبنم قلی خانی، آشا محرابی و کامبیز دیرباز تا جمعه گذشته 5 آذر از شبکه دوم سیما پخش شد.
این سریال ماجرای زنی را پس از مرگ همسرش و سختی های پیش روی او روایت می کرد.
فراهنگ ** 9157 ** 1701
خبرنگار: منصوره شوشتری ** انتشار دهنده: حمید قدیمی

انتهای پیام /*

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار