بیوتاک:بیوگرافی کاپیتان آمریکا

قیمت آزادی بالاست, همیشه بالا بوده اما او حاضر بود تا این قیمت را هر چه قدر که هست بپردازد.همیشه عقیده داشت حتی اگر تنهاست, پس همینطور می ماند و به تنهایی راهی که انتخاب کرده ادامه می دهد. هیچ وقت روی آزادی و زندگی شرط نمی بندد او کاری را انجام می دهد که می داند درست است و نتیجه می گیرد.

او اولین قهرمانی بود که برای شرکت در جنگ ها و برقراری عدالت تلاش می کرد . با این آرزو او کم کم بزرگ شد و توانست در این راه نامی برای خود ثبت کند. او کسی بود که دوست داشت از کشور و مردمش دفاع کند و برای این که بتواند به هدفش برسد از انجام هیچ کاری دریغ نکرد.

در ابتدا هیچ اسمی در کار نبود در ابتدا همه چیز ساده بود و از عشق به جنگ آغاز شد, استیون گرانت راجرز پسری که در تاریخ ۴ جولای سال ۱۹۱۸ در بروکلین نیویوک متولد شد, کسی بود که بیش از حد به جنگ علاقه مند بود.

captain-america-high-definition-wallpaper-for-desktop-background-download-captain-pictures-free

مادرش سارا و پدرش جوزف راجرز پسرشان را خیلی دوست داشتند و مثل هر خانواده ی دیگری در کنار هم زندگی می کردند.این علاقه ی استیون به جنگ از پدرش نشات گرفت چرا که او نیز سرباز ارتش بود و در جنگ های بسیاری شرکت می کرد.

زمان گذشت و جنگ جهانی اول آغاز شد, پدرش به عنوان یک سرباز برای خدمت به کشورش عازم جنگ شد و سرانجام جان خود را در اواخر جنگ جهانی اول از دست داد.

مادرش سارا یک پرستار بو که همیشه سعی می کرد خانه و خانواده ای که برایش باقی مانده بود را سرپا و کنار هم نگه دارد, اما گویی سرنوشت برای خانواده ی راجرز چیزی مخالف این رقم زده بود.

captain-america-background-picture-new-best-hd-wallpapers-of-captain-america

چرا که سارا پس از مدتی فهمید که مبتلا به بیماری سل است و همین اتفاق کم کم او را ضعیف کرد تا زمانی که به مرگش منجر شد.حالا استیون یتیم و تنها شده بود, چیزی که در خود می دید این بود که شبیه به پدرش از کشورش دفاع کند و با افتخار بمیرد.

او پسری محکم و استوار بود و دوست نداشت زود تسلیم شود, همین امر به او کمک کرد تا در برابر مشکلات زندگی بایستد. روزی در آشپزخانه ای که در آن کار می کرد مورد حمله ی چند قلدر قرار گرفت و با خود عهد کرد که قدرتمند تر شود.

استیو جوان بود و انعطاف پذیری خوبی داشت, با وجود قد و قامت کوچکی که داشت اما فرز و سریع بود و الهام بخش James Barnes جوان شد و او که Bucky خطاب می شد پس از آشنایی با استیو تصمیم گرفت نحوه ی مبارزه کردن و دفاع را به او آموزش دهد.

Captain America: The First Avenger

طی مدت ها آن دو با هم تمرین می کردند و استیو حالا هنر های بسیار بیشتری نسبت به گذشته داشت, مهم تر از همه این بود که او در خود می دید که می تواند به هدف هایش برسد پس برای رسیدن به آن ها تلاش می کرد.

سال بعد در طول کلاس هنر بودند که بوکی و استیو متوجه شدند که جنگ جهانی دوم در آمریکا در حال رخ دادن است و خیلی از سربازان و مردم برای رو به رو شدن با آن آماده می شوند.

آن ها نیز تصمیم گرفتند به عنوان سرباز برای شرکت در جنگ به ارتش ملحق شوند برای همین استیو بیش از و هفته به صورت وقت گذاشت و بوکس را از بوکی آموخت.

بوکی نیز تمام سعی خود را کرد تا Goldie’s Boxing Gym را به صورت عالی به بهترین نحو ممکن به استیو آموزش دهد و او را برای جنگ اماده کند.

marvel-captain-america-square-enix-feature-902530-740x448

پس از آن آن دو به همراه هم به مرکز Induction Center در نیویورک رفتند تا برای شرکت در جنگ استخدام شوند.با این حال استیو موفق نشد و برای این که جزو طبقه بندی ۴F قرار گرفت از خدمت در جنگ رد شد, با این حال او آدمی نبود که به این زودی تسلیم شود پس تلاش کرد تا در شهرستان ها مختلف بگردد و در آن جا خدمت کند.

پس از این که آمریکا وارد جنگ شد, راجرز داوطلب خدمت در ارتش ایالات متحده برای مبارزه در اروپا در برابر نازی ها شد.اما او به دلیل این که سلامت و وضعیت بدنی خوبی نداشت رَد صلاحیت شد و نتوانست قبول شود.

با این حال بوکی توانست به ارتش ملحق شود و همین امر باعث شد این دو دوست از یکدیگر جدا شوند و استیو هم بخواهد تا خود را قدرتمند تر از گذشته سازد.

در این بین زمانی که استیو با علاقه در رابطه با جنگ و تبدیل شدن به یک سرباز عالی و خدمت به کشورش با بوکی صحبت می کرد, آبراهام ارسکین (Abraham Erskine) یک دانشمند آلمانی در زمینه استراتژیک علمی حرف های او را شنید.

او روح سرشار و سرسختی استیو را تحسین کرد و همین روحیه ی عالی و تمایل داشتن به جنگی که در استیو می دید باعث شد او را برای پروژه ی تولد دوباره انتخاب کند.

او استیو را برای آن ثبت نام کرد و از او درخواست کرد که برای این که قدرتمند تر شده و به سرباز بهتری تبدیل شود مورد آزمایش قرار بگیرد.

پروژه ی تولد دوباره برای ایجاد یک سرباز کامل برای مبارزه با نیروهای محور طراحی شده بود اما دانشمندان هنوز نتیجه ی خاصی از آن نگرفته بودند.

6_CaptainAmerica

راجرز قبول کرد و تحت آزمایش قرار گرفت و پس از این که این سرم به او تزریق شد متوجه شد که حالا قابلیت های متفاوت تر و بیشتری دارد.

پس از آن راجرز تحت آموزش های نظامی نظارتی مختلفی قرار گرفت و هنگامی که تمامی قابلیت ها و مهارت هایش به اندازه ی کافی رسید و ثابت شد, او به فردی بسیار شجاع و متفاوت تبدیل شده بود که می توانست انتخاب کند.

captain-america-wallpaper-batman-vs-superman-avengers-2-captain-america-2-spider-man-2-is-this-the-golden-age-of-superhero-movies__140405050134

او حاضر بود زندگی کند و در مقابل حتی می توانست زندگی خود را فدا کند. تمامی این ها نشان می داد که آزمایش موفقیت آمیز بوده و راجرز حالا دیگر به اوج توانایی های خود رسیده و به انسان بزرگی تبدیل شده که از پس هر کاری بر می آیند.

پس از آن یک خرابکار هیدرا (HYDRA) که او را هاینز کروگر (Heinz Kruger) می نامیدند آقای دکتر ارسکین را ترور کرد و مانع ساخت سربازهای بیشتر با قابلیت های استیو شد.

castillsb

با این حال او حالا تلاش بیشتری می کرد و پس از عملیات های مختلفی که به همراه هاوارد استارک و پگی کارتر که دوستان او محسوب می شدند کار های بزرگ بسیاری انجام داد.

او سربازی فوق العاده وطن پرست بود به همین دلیل نام کاپیتان آمریکا را برای او انتخاب کردند و همین امر هویتی جدید به استیو داد. او حالا از قدرت هایی که توسط سرم دکتر ارسکین به دست آورده بود به خوبی استفاده می کرد و در این بین تجربه و مهارت های بیشتری هم در ماموریت های مختلفی که داشت به دست آورده بود.

او پس از تلاش های بسیار توانست هایدرا را شکست دهد و در این بین متوجه شد که مهمات بسیاری وجود دارد که از جنگ سرچشمه می گیرند و در کوه های بایرن پیدا می شوند.

یکی از این مهمات فلزی کمیاب و بسیار سخت و محکم بود که هیچ کجا نظیرش پیدا نمی شد, استیو سعی خود را کرد و این فلز را به سپری بسیار مقاوم برای خود تبدیل کرد.

CaptainAmerica4-TFA

کاپیتان آمریکا حالا دیگر همیشه این سپر را در دست داشت و با استفاده از آن در مقابل دشمنان بسیاری ایستادگی می کرد. با این حال همه چیز به راحتی تمام نمی شد چون جرم و جنایت هیچ وقت تمومی نداشت و کاپیتان هم همیشه آماده ی جنگ بود.

در این بین طی اتفاقی ناگوار او هنگامی که در حال مبارزه ای دوباره با هیدرا بود قطاری که در آن قرار دارند سقوط می کند.او برای این که بوکی دوست خود را نجات دهد خود سعی می کند با دشمنش مبارزه کرده و سرانجام به درون آب های کوه های آلپ سقوط کرد و به مدت حدودا هفتاد سال در یخ مدفون شد.

اما این انتهای ماجرا نبود چرا کاپیتان قرار نبود بمیرد و هنوز راه زیادی داشت تا بر روی آن ها قدم بردارد. چندین سال بعد گروهی با نام Fury او را پیدا کرد و استیو حالا در قرن بیست و یکم باری دیگر به عنوان کاپیتان آمریکا چشم به جهان گشود.

the-captain-america-75th-anniversary-special-gives-us-a-more-intimate-look-behind-the-shie-797397

او هنوز در گذشته مانده بود اما می دانست چاره ای جز وقف دادن خود با این دنیای جدید را ندارد چون هیچ چیز قرار نیست به عقب بازگردد.او کسی بود که به عنوان قهرمان بزرگ جنگ جهانی دوم شناخته می شد و طرفداران بسیاری داشت. با این اوصاف حالا که باری دیگر باز گشته بود خیلی ها بودند که در کنارش بمانند و بجنگند یا بخواهند همانطور که او به جنگ اعتقاد دارد, در ماموریت های مختلف شرکت کنند.

پس از آن او به گروهی با نام انتقام جویان پیوست و پس از نبرد در نیویورک به عنوان یکی از عوامل گروهی نظامی با نام شیلد (S.H.I.E.L.D.) کار جدید خود را آغاز کرد.

او در ماموریت های مختلف با مامور با مهارت دیگری به نام ناتاشا رومانوف در نبرد های بسیاری شرکت کرد و حالا دیگر سربازی تنها نبود و در کنار پیروانش می جنگید.

natasha-romanoffblack-widow-scarlett-johansson-in-the-avengers

در این بین او با افراد دیگری نیز آشنا شد که یکی از آن ها سم ویلسون بود, پس از این که در ماموریت های تروریسم بسیاری در کنار هم بودن سم هم به یکی دیگر از دوستان کاپیتان تبدیل شد.

captainamericaimagestill42

در این بین بود که گروه انتقامجویان کم کم بزرگ تر شد و قهرمانان دیگری هم چون مرد آهنی یعنی آقای تونی استارک, ثور یکی از خدایان آزگارد و دکتر بنر نیز به آن اضافه شد.

در ابتدا همه چیز تنها یک گروه ساده بود اما با گشذت زمان تمامی آن ها متوجه شدند که با متحد بودن و در کنار هم بودن بیشتر از هرچیزی می توانند قدرتمند باشند و در برابر دشمنان مقاومت کنند.

در انتها استیو راجرز به عنوان کاپیتان آمریکای بزرگ رهبری گروه انتقامجویان را بر عهده گرفت و در کنار دوستان جدید و بسیاری که داشت به مقابله با دشمنان پرداخت.

Captain-America-The-Winter-Soldier-capitalcoseup

او مردی قدرتمند بود که به عنوان اولین و بزرگ ترین قهرمان آمریکا شناخته می شد, او توانست مدت ها دوام بیاورد و با وجود عقاید محکمی که داشت, با استفاده از مهارت ها و توانایی های خود, و در انتها با کمک دوستانی که حالا در کنارش می جنگیدند هم چنان می توانست کار های بزرگی انجام دهد.

Wallpaper-HD-Captain-America-20144

کاپیتان آمریکا هیچ گاه ترس به دل خود راه نداد و از هدفی که داشت دست نکشید, او به سمت خطر دوید و با آن رو به رو شد, در انتها موفق و پیروز به موفقیت دست پیدا کرد.

هم چنان با بازی تاک همراه باشید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار