دعای واپسین روز ماه صفر

فروش نقدی و اقساطی - تسهیلاتی خودرو - تحویل فوری

دعای آخرین روز ماه صفر

تصویر و عکس دعای واپسین روز ماه صفردعای واپسین روز ماه صفر

ماه صفر به روزهای پایانی خود نزدیک شده است . این ماه که ماه محنب و بلاست به پایان میرسد و خوب تر است در روزهای پایین آن ذکر و دعای مخصوصی بخوانیم. به اعلان سرزه و به نقل از در مفاتیح الجنان شیخ عباس قمی اعمالی را برای این روز و چهارشنبه پایانیش گفته است که در ذیل آن را می خوانیم.

دعای مخصوص ماه صفر هم از محدث بزرگ مرحوم «فیض کاشانی» گفته شده که مستحب است روزانه ۱۰ مرتبه قرائت شود:

«یا شَدیدَ الْقُوی وَیا شَدیدَ الْمِحالِ یا عَزیزُ یا عَزیزُ یا عَزیزُ ذَلَّتْ بِعَظَمَتِکَ جَمیعُ خَلْقِکَ فَاکْفِنی شَرَّ خَلْقِکَ یا مُحْسِنُ یا مُجْمِلُ یا مُنْعِمُ یا مُفْضِلُ یا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ سُبْحانَکَ اِنّی کُنْتُ مِنَ الظّالِمینَ فَاسْتَجَبْنا لَهُ وَنَجَّیْناهُ مِنَ الْغَمِّ وَکَذلِکَ نُنْجِی الْمُؤْمِنینَ وَصَلَّی اللّهُ عَلی مُحَمَّدٍ وَ الِهِ الطَّیِّبینَ الطّاهِرینَ.

ای دشوار نیرو و ای دشوار عقوبت! ای عزیز، ای عزیز، ای عزیز! درمقابل عظمت تو همگی آفریدگانت خوار شدند، پس کفایت کن از من شر خلقت را. ای نیکو ده، ای خوشگلی قسمت، ای نعمت قسمت، ای فزون قسمت، ای که معبودی جز تو نمی باشد! منزهی تو و من از ستمکاران می باشم. پس دعای او (یونس) را استجابت کردیم و از سوگ نجاتش دادیم و این چنین نجات دهیم مؤمنان را و درود خدا بر محمد و آل پاک و نظیفش»

______________________

گردآوری از : شراره ز.

مطالب گوناگون مذهبی در بخش مذهبی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ غبار فقر و قناعت ز رخ مشوی
««« »»»
کاين خاک بهتر از عمل کيمياگری

دعای واپسین روز ماه صفر

TT / 39 — TP / 17%

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار