X بستن تبلیغات
5. Fixed

برخورد جدی با عوامل مقصر حادثه قطار مشهد تبریز/دعوت از وزیر راه به مجلس حتمی است

برخورد جدی با عوامل مقصر حادثه قطار مشهد تبریز/دعوت از وزیر راه به مجلس حتمی است

به اعلان سرزه و به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، اکبر رنجبرزاده بعدازظهر امروز در حاشیه شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان در میان خبرنگاران بیان داشت: حادثه برخورد قطار مشهد ـ تبریز به هر صورت حادثه تلخی بود که باید به بازماندگان تسلیت عرض کرد.

وی با اشاره به این که قصورات نیروی انسانی و متخصصان و غفلت آنها اتفاقاتی را رقم می زند که جبران ناپذیر می باشد، اضافه کرد: با عوامل تقصیر کار حادثه باید برخورد جدی شود.

رنجبرزاده با اعلام این که از وزیر راه و شهرسازی مجلس این بحث را پیگیری خواهد کرد و جواب قانع کننده ای باید به مجلس در اختیار قرار دهد، تاکید کرد: تکرار این مسائل را نمی شود بپذیرفت.

وی بیان کرد: مکانی که نیروی انسانی عامل ایجاد حادثه باشد ناشی از نبود مهار و سلسله مراتب وزارت مربوطه می باشد و وزیر در کمیسیون مربوطه به مجلس فرا خوانده میشود تا جواب دهد، اگه قرار باشد این حوادث تلخ ناامنی در سفرها بوجود آورد نمی شود مدعی شد شروط مناسب و امنی برای مردمان در سفرهای ریلی، هوایی و زمینی فراهم کرده ایم.

نماینده مردمان اسدآباد در مجلس بیان داشت: اشخاص مهار کننده در مسافرت ها باید بسیار مواظبت کرده و این اشخاص باید تست شخصیتی، روان پریش و موقعیتی شوند و افرادی که شروط لازم را ندارند در مکانهای حساس گمارده نشوند.

رنجبرزاده با بیان این که کسی که مهار قطار را عهده دار بوده باید مواظبت اوضاع را داشته باشد ولی اگه ول کرده و جابه جا شود نمی شود به سادگی از کنار آن عبور کرد، نقل کرد: امیدواریم شروط به نحوی رقم بخورد که بتوان شروط امنی را برای جامعه بوجود آوریم.

وی بیان داشت: آنچه مجلس دنبال خواهد کرد دعوت و دریافت جواب از وزیر مربوطه می باشد، امیدواریم بتوانیم با برخورد مناسب و شایسته از منطقه دولت و مجلس دیگر شاهد این حوادث تلخ نباشیم.

نماینده مردمان اسدآباد در مجلس با اشاره به این که سه نفر در مورد حادثه قطار مشهد ـ تبریز بازداشت می باشند و حتما تقصیر کار حادثه بودند که این بازداشت پیش آمده می باشد، بیان کرد: این امر ناشی از نبود توجه کافی در این مراکز حساس می باشد که جان اشخاص را در اختیار دارند.

وی در جواب به این سئوال که احتمال استیضاح وزیر راه و شهرسازی وجود دارد هم نقل کرد: بحث استیضاح باید توسط همگی نمایندگان اظهارنظر تعیین شود، از طرف دیگر جمع بندی کمیسیون عمران و گروه رئیسه مجلس هم در این زمینه لازم ولی دعوت از وزیر برای گزارش و پرسش قطعی می باشد.

دولت بودجه عملیاتی اهداء مجلس کند

عضو گروه رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مجلس انتظار دارد دولت برای سال بعد بودجه عملیاتی ارائه دهد که امکان اقدام و عمل برای لایحه بودجه وجود داشته و کسری بودجه ۴۰ یا ۵۰ درصدی نداشته باشیم.

وی با اعلام این که کسری بودجه تا ۲۰ درصد قابل پذیرش می باشد، بیان داشت: باید بودجه قرار می داری و عملیاتی اهداء شود خوب تر می باشد که امیدواریم این اصلی از طرف دولت صورت گیرد.

حالت اشتغالزایی و معیشت مردمان راضی کننده نمی باشد

رنجبرزاده با اعلام این که بیکاری هست و احتمالاً اشتغال عالی ای در کشور نداشته باشیم، نقل کرد: مدیران استان همدان در مقایسه با دیگر استان ها خوب تر می باشند ولی عملکردی که بازده و برون ده کار باشد در زمینه اشتغال و معیشت در سطح کشور راضی کننده نمی باشد.

وی با اشاره به این که مدیران استان همدان نسبت به مدیران استان های همجوار خوب تر بوده و ارتباطات خوبی دارند، عنوان کرد: حالت موردعلاقه ای در اشتغال و از بین بردن بیکاری نداشتیم و انتظار می رود اقدامات جدی برای از بین بردن معضلات صورت گیرد.

تهیه شده توسط : داريوش و.

برخورد جدی با عوامل مقصر حادثه قطار مشهد تبریز/دعوت از وزیر راه به مجلس حتمی است

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار