علت حادثه برخورد 2 قطار در سمنان مشخص شد/ آخرین آمار از تعداد کشته‌ها و مصدومان سانحه/ اسامی مصدومان منتقل شده به بیمارستان +عکس و فیلم

وی افزود: تیم‌های عملیاتی هلال‌احمر فوری پس از اطلاع از این حادثه به منطقه اعزام شده و یک بالگرد نیز توسط امداد و نجات، به محل حادثه فرستاده شد.

شاهین فتحی معاون عملیات امداد و نجات نیز اظهار داشت: در حادثه برخورد 2 قطار مسافربری در محور دامغان به سمنان، 4 واگن از ریل خارج شده و 2 واگن دچار حریق شده است.

وی ادامه داد: این حادثه در ساعت 7:40 صبح امروز در ایستگاه هفت خوان نزدیک شهرستان سمنان رخ داده است که تا کنون ۷۲ نفر مصدوم شده‌اند.

فتحی افزود: ۴۳ مصدوم به بیمارستان ولایت دامغان و ۹ مصدوم به بیمارستان کوثر سمنان منتقل شدند و ۲۰ مصدوم نیز خدمات سرپایی دریافت کردند.


هنوز حریق اطفا نشده است

یحیایی معاون امداد و نجات استان سمنان اظهار داشت: با توجه به بارش برف و یخبندان و دسترسی سخت به محل، عومال آتش‌نشانی با تأخیر رسیدند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون عوامل آتش‌نشانی در حال اطفای حریق واگن‌ها هستند و بعضی از قسمت‌های قطار در حال سوختن است.

معاون امداد و نجات استان سمنان همچنین گفت: بالگرد هلال‌احمر هم‌اکنون رسیده است و در حال امدادرسانی هستند.


 ۸ کشته و ۱۵ مصدوم تا کنون

پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور در گفتگو با فارس گفت: بر اساس بررسی اولیه تاکنون حدود ۸ نفر کشته و ۱۵ نفر مصدوم شدند.

وی ادامه داد: مصدومان به بیمارستان ولایت منتقل شدند.

  یکی از قطارهای مسافربری در سمنان در حال سوختن است/ ارزیابی تعداد تلفات تا اطفای حریق قطارها ممکن نیست

حسن شکراللهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اعزام یک دستگاه بالگرد امدادی به محل وقوع سانحه ریلی تصریح کرد: 6 امدادگر جمعیت هلال احمر استان سمنان نیز به محل وقوع این سانحه اعزام شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با اشاره به اینکه حجم حادثه از سوی عوامل در حال ارزیابی است عنوان کرد: از مجموع نیروهای امدادی تنها بالگرد توانسته به محل سانحه ریلی اعزام شود.

وی با اشاره به اینکه آمار دقیقی از تعداد کشته شدگان و مجروحان این سانحه در دست نیست گفت: با اتمام اطفای حریق می‌توان ارزیابی درستی از آمار تلفات این حادثه ریلی اعلام کرد. 

یک رام قطار امدادی با جرثقیل به محل حادثه اعزام شده است

سیدعباس دانایی که در راستای مدیریت مطلوب بحران برخورد دو رام قطار مسافری در مسیر تهران- مشهد به محل وقوع حادثه اعزام شد، در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: اطلاعات حادثه هنوز دقیق نیست؛ اما نیروهای امدادی به طور کامل با تمام توان ورود پیدا کرده‌اند و به محل وقوع سانحه اعزام شده‌اند.

وی ادامه داد: نیروهای هلال‌احمر، بهداشت و درمان، راه و ترابری، آتش‌نشانی، اورژانس، مدیریت بحران و همه دستگاه‌هایی که برای امدادرسانی نیاز بوده است، به محل حادثه اعزام شده‌اند.
وی تصریح کرد: خود راه‌آهن نیز در این زمینه فعالانه حضور دارد و در حال خدمات‌رسانی به مجروحان حادثه است.

فرماندار شهرستان سمنان افزود: یک رام قطار امدادی با جرثقیل به محل حادثه اعزام شده است و در محل حضور دارد.


دانایی گفت: مجروحان حادثه برخورد دو رام قطار مسافری مسیر تهران- مشهد به بیمارستان ولایت دامغان انتقال پیدا کرده‌اند؛ چون دامغان نزدیک‌تر بود، تمام مجروحان به این شهرستان اعزام شده‌اند.

وی تصریح کرد: کشته‌شدگان حادثه در حال جمع‌آوری هستند که پس از اتمام کار به سمنان منتقل می‌شوند.


فرماندار شهرستان سمنان افزود: تعداد مصدومان و کشته‌شدگان هم‌اکنون مشخص نیست؛ اما همه نیروها بسیج شده‌اند. دو فروند بالگرد نیز به محل حادثه اعزام شده‌ و در حال خدمات‌رسانی هستند و امدادرسانی‌های لازم انجام شده و امید است در ادامه نیز مشکلی وجود نداشته باشد.


بیش از ۲۰ مصدوم و ۱۵ کشته در حادثه برخورد قطارها درسمنان
مهندس علی اصغر احمدی در تماس تلفنی با شبکه خبر سیما اظهارداشت: هنوز آمار دقیقی از تعداد مصدومان و کشته شدگان حادثه برخورد ۲ قطار مسافربری در محور سمنان - دامغان در دست نیست.

وی با اشاره به گزارش های میدانی مسئولینی که در محل حادثه حضور دارند، گفت: گفته می شود تاکنون بیش از ۲۰ نفر مصدوم و ۱۵ نفر کشته شده اند.

احمدی با تاکید بر امدادرسانی جمعیت هلال احمر و همکاری با سایر دستگاه های امدادی، افزود: تا زمانی که حریق واگن ها خاموش نشود، نمی توان به داخل واگن ها رفت. بنابراین، آنچه عنوان می شود، ناشی از مشاهدات حاضرین در محل حادثه است.

برخورد دو رام قطار مسافربری به شماره ۳۲۴ سمنان-مشهد و ۴۸۰مشهد-تبریز در ساعت ۷:۴۸ باعث حریق در دو قطار شد که بسیاری از شاهدان از مجروح و جان باختن تعدادی از هموطنانمان در این سانحه خبر می دهند.

از بدو وقوع حادثه اما بالگردهای اورژانس هوایی شاهرود و سمنان و همچنین اکیپ های آتش نشانی و امداد و نجات شاهرود، سمنان و دامغان به محل اعزام شده اند .

ایرج رئیسیان مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان نیز به خبرنگار مهر گفت: دو فروند بالگرد از شاهرود و سمنان برای امداد رسانی بهتر به مجروحان به محل حادثه که مرز بین شهرستان های سمنان و دامغان است، اعزام شده که تا کنون کار انتقال برخی مجرحان به اورژانس را انجام داده است.

وی افزود: هنوز نمی توان از تعداد کشته و یا زخمی‌ها عددی دقیق را بیان کرد چرا که امداد رسانی هم اکنون در حال انجام است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان همچنین گفت: مسئولان اجرایی و مدیران شهرستانی از دستگاه های مختلف ذی ربط در محل حضور دارند و صحنه حادثه را مدیریت می کنند.

گفتنی است ممکن است یخ زدگی سیستم سوزنبانی الکترونیکی عامل این ماجرا باشد که باعث برخورد از روبروی دو قطار مسافربری شده است چر که طبق اعلام هواشناسی دمای هوا در بامداد ایستگاه هفت خوان به ۱۲درجه زیر صفر می رسیده است.

 
کشته‌های حادثه قطار سمنان آنقدر هست که ایران را عزادار کند


سرپرست اورژانس کشور به جزئیات جدیدی از حادثه قطار سمنان پرداخت و گفت: کشته‌های حادثه قطار سمنان آنقدر هست که ایران را عزادار کند.

پیر حسین کولیوند در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه پس از 4 تا 5 ساعت امداد رسانی به حادثه قطار محور سمنان و دامغان تعداد مصدومان به 52 نفر رسیده است، اظهار داشت: از این تعداد مصدومان 43 نفر به بیمارستان ولایت دامغان و 9 مصدوم به به بیمارستان کوثر سمنان انتقال یافتند.

تعداد مصدمان به ۵۲ نفر رسید

پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور گفت: تعداد مصدومان به 52 نفر رسیده است که از این تعداد، 43 نفر به بیمارستان ولایت دامغان و 9 مصدوم به بیمارستان کوثر سمنان انتقال یافتند.

اختلاف آمار درباره تعداد کشته‌شدگان

بر اساس آمار اورژانس، تعداد کشته‌شدگان ۸ نفر و بر اساس آمار، هلال‌احمر، تعداد کشته‌شدگان، ۵ نفر است.

مدیرکل راه‌آهن شمال‌شرق (1) بالاخره رسید/ اعزام اعضای کمیسیون عالی سوانح راه آهن برای بررسی علت برخورد 2 قطار در سمنان

مدیرکل راه‌آهن شمال‌شرق (1) پس از گذشت چند ساعت از وقوع حادثه برخورد دو رام قطار مسافری در مسیر تهران- مشهد بالاخره به محل حادثه رسید و تاخیر خود در عزیمت به محل حادثه در محدوده ایستگاه هفت‌خوان را صعب‌العبور بودن منطقه و عدم حضور در محل به صورت زمینی اعلام کرد و گفت: با تلاش‌های بسیار و با یک دستگاه درزین که وسیله نقلیه‌ای کوچک از نوع ریلی است، توانستم به محل حادثه برسم.

اعضای کمیسیون عالی سوانح راه آهن برای بررسی علت برخورد دو قطار در سمنان نیز در حال عزیمت به منطقه هستند.
علت وقوع حادثه از سوی این کمیسیون بررسی و اعلام می‌شود؛ مسؤولان راه‌آهن کمیسیون عالی سوانح راه آهن را مرجع اعلام علت نهایی حادثه می‌دانند و از بیان هرگونه سخنی در این‌باره خودداری می‌کنند.

۱۵ نفر در حادثه برخورد دو قطار مسافری در سمنان جان باختند

گزارش‌های اولیه از برخورد دو قطار مسافری در محور تهران- مشهد، از جان باختن 15 نفر در این حادثه حکایت دارد.


در حالی که مسؤولان راه‌آهن، هلال احمر و مدیران دولتی حاضر در محل حادثه از ارائه هرگونه آماری در ارتباط با شمار حادثه‌دیدگان و کشته‌شدگان خودداری می‌کنند، بررسی‌های اولیه خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به محل حادثه حاکی است حدود 15 نفر در این سانحه جان خود را از دست داده‌اند.


شماری از مصدومان نیز به مراکز درمانی سمنان و دامغان اعزام شده‌اند؛ اما تلاش‌های نیروهای امدادی به ویژه بالگردهای اورژانس و هلال احمر برای انتقال مصدومان همچنان ادامه دارد. 

حریق واگن‌ها هنوز خاموش نشده است / مصدومان بیش از ۷۰ نفر

پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه پس از 5 ساعت از گذشت حادثه قطار محور سمنان و دامغان هنوز حریق دو واگن این قطار خاموش نشده است، درباره تعداد مصدومان نیز عنوان کرد: تعداد مصدومان تاکنون به 70 نفر رسیده است که به بیمارستان ولایت دامغان و به بیمارستان کوثر سمنان انتقال یافتند.

سرپرست اورژانس کشور درباره تعداد دقیق جان باختگان این حادثه نیز اعلام این آمار را به زمان دیگری موکول کرد.

همچنین در این راستا سازمان امداد و نجات نیز با اعلام 8 کشته بر اثر این حادثه از انتقال 72 مصدوم به بیمارستان ولایت دامغان و بیمارستان کوثر سمنان خبر داده است. 

اعزام 6 دستگاه خودروی آتش‌نشانی و تانکر آب از سمنان به محل حادثه

اعزام 6 دستگاه خودروی آتش‌نشانی و تانکر آب از سمنان به محل حادثه برخورد دو رام قطار مسافری در محدوده ایستگاه هفت‌خوان در محور ریلی تهران- مشهد انجام شد.


اعزام دو دستگاه خودروی آتش‌نشانی و دو دستگاه تانکر آب شهرداری سمنان جهت اطفای حریق قطارهای مسافربری در هفت‌خوان بین شهر امیرآباد دامغان و سمنان صورت گرفت.


همچنین به دلیل تداوم آتش‌سوزی در واگن‌های حادثه‌دیده، دو دستگاه تانکر آب سازمان آتش‌نشانی شهرداری سمنان به محل حادثه اعزام شدند.


آتش‌سوزی واگن‌های حادثه‌دیده بر اثر برخورد دو رام قطار مسافری در مسیر تهران- مشهد همچنان ادامه دارد.

حریق اطفا شد

یحیایی معاون امداد و نجات استان سمنان در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: با توجه به بارش برف و یخبندان و دسترسی سخت به محل، عوامل آتش‌نشانی با تأخیر رسیدند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون عوامل آتش‌نشانی در حال اطفای حریق واگن‌ها هستند و بعضی از قسمت‌های قطار در حال سوختن است.

معاون امداد و نجات استان سمنان همچنین گفت: بالگرد هلال‌احمر رسیده است و در حال امدادرسانی هستند.

اسامی مصدومین حادثه قطار مسافربری منتقل شده به بیمارستان ولایت دامغان تا این لحظه :

1-سودا وطن خواه
2- غلامرضا وطن خواه
3- فرزانه رشیدآبادی
4- کمال حقیقی
 5- محمد محبوبی
6- آیدا عالیشا
 7- زینب احمدی
8- حسین احمدی
 9- فرشته احمدی
 10- طوبی احمدی
 11- اصغر قهرمانی
 12- حسن منصسیه
 13- طیبه منصسه
 14- عماد احمدی
 15-مهدی مهان
 16- غلام ارشدی
 17- امین حنظه مهان
 18- عطا علی پور
 19-زینب احمدی
 20-فرشته احمدی
 21- آیت الله عالیشاه
 22- محمد بهلولی
 23- علی اصغر اصغری
 24- عطا علی پور
25- محمد جعفر یغمائیان
26- همت جورسی
27- علیرضا ناجی
28- عارف نجف پور
29- احمد جورسی
30- احمد بهاری
31- حسین علی پور
32- داوود بیرامی
33- شیدا وطن خواه
 34- سعید ستوده
 35- فاطمه یغمائیان
 36- داوود زمانی
37- شمسی وطن خواه
 38- نیرنگ پران
 39- غلام ارشدی
40- محمد خسه جهانی
 41- اسدالله کاویان
 42- عمادالدین حسینی
 43- ملیکا حسینی
 44- محمد رسوبی
 45- کبری بهاری
 46- سجاد عزیزی
 47- سامان بشیری
 48- طیبه میصعه
 49- اصغر پرویزی

اسامی ۹ نفر از مجروحان حادثه برخورد۲ قطار در هفتخوان سمنان که به بیمارستان کوثر سمنان انتقال یافتند:


1.احسان احمدی
2.حمزه صمدیان
3.علی داوری پناه
4.امیر دانشور
5.احمد الله وردی
6.عطار راحلی
7.شهرام پور عزیزی
8.بهزاد رهبری
9.رضا غفاری

تأیید ۱۵ کشته تا کنون

پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور گفت: بر اساس بررسی اولیه حدود ۸ نفر کشته شدند.

علی یحیایی معاون امداد و نجات استان سمنان ساعاتی بعد گفت: آمار کشته‌شدگان به ۱۵ نفر رسیده است و احتمال افزایش آمار مصدومان و کشته‌شدگان وجود دارد.

وی ادامه داد: اجساد کاملاً سوخته است و قابل شناسایی نیست.

یحیایی افزود: ۸ تیم امدادی در محل حادثه حضور دارند.

احتمال یخ ‌زدگی لکوموتیو قطار تبریز

خباز استاندار سمنان در خصوص حادثه برخورد دو قطار مسافربری در سمنان اظهار داشت: ساعت 7 و 50 دقیقه صبح امروز جمعه 5 آذر ماه قطار مسافربری تبریز که به سمت مشهد در حال حرکت بود در حوالی ایستگاه هفت خوان دچار حادثه شده و متوقف می‌شود.

وی افزود: قطار مسافربری سمنان که به سمت مشهد در حرکت بود از پشت سر به قطار تبریز برخورد می‌کند که طی این اتفاق دو واگن از قطار تبریز آتش می‌گیرد و لکوموتیو و 4 واگن از قطار سمنان از ریل خارج می‌شود.

خباز با بیان اینکه تا این لحظه تعداد مجروحین نزدیک 60 نفر اعلام شده است در پاسخ به این سؤال که آیا راه‌آهن در خصوص توقف قطار تبریز اطلاع‌رسانی نکرده بود، گفت: اینها بحث‌های فنی است که مدیران راه‌آهن اطلاع بیشتری از آن دارند.

استاندار سمنان تصریح کرد: اما آنچه که می‌توان احتمال دارد این است که لکوموتیو قطار تبریز به دلیل شدت سرما یخ زده و این قطار مجبور شده در 4و نیم کیلومتری از ایستگاه متوقف شود.

وی در پاسخ به این سؤال‌ که حرکت قطارها از این ریل ادامه دارد یا نه، گفت: خوشبختانه ریل صدمه‌ای ندیده است اما اولویت کاری ما این بود که در مرحله اول مصدومین را به بیمارستان منتقل کنیم و در مرحله بعد افراد سالم را از محل حادثه دور کنیم و سپس اقدام به اطفای حریق کنیم.

خباز گفت: با توجه به اینکه ریل آسیبی ندیده به زودی فعالیت این خط راه‌آهن مجددا آغاز می‌شود.

۳۶ کشته و ۹۸ مصدوم در برخورد ۲ قطار مسافربری در سمنان

پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور در گفت‌وگو با فارس، تعداد جان باختگان سانحه برخورد دو قطار مسافربری را تا این لحظه 36 نفر اعلام کرد و گفت: کار رهاسازی و جستجو در داخل واگن‌های سوخته همچنان ادامه دارد.

وی همچنین آمار نهایی مصدومین که به مراکز درمانی منتقل شدند را ۹۸ نفر اعلام کرد. 

افزایش تعداد کشته‌های سانحه قطارهای مسافربری

پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور، تعداد مصدومان حادثه برخورد دو رام قطار مسافری در محدوده راه‌آهن شمالشرق را بیش از 100 نفر اعلام کرد.

رئیس اورژانس کشور افزود: در این سانحه، تا این ساعت بیش از 40 نفر کشته شده‌اند و البته رهاسازی اجساد همچنان ادامه دارد. 

دستور روحانی به جهانگیری برای بررسی علل وقوع سانحه

 
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور به دنبال سانحه دردناک برخورد دو قطار مسافربری در استان سمنان که منجر به جان باختن و مصدومیت تعدادی از هموطنان عزیزمان و از جمله پرسنل خدوم راه‌آهن شد، خواهان بررسی و اعلام دلایل وقوع این حادثه تلخ و معرفی مقصرین احتمالی و به کارگیری تمام اقدامات لازم برای درمان سریعتر مصدومان شد.

 چه کسی مقصر سانحه ریلی است؟

شنیده‌ها حاکی از آن است که سیستم کنترل اتوماتیک قطار (ATC) ‌در بروز حادثه ریلی امروز در منطقه هفت‌خوان مؤثر بوده است، بدین ترتیب که پس از اتصال خط اصلی به بلاک فرعی و ورود قطار تبریز-مشهد به بلاک فرعی، ‌خط اصلی به محل قبلی خود وصل نمی‌شود ‌و بدین ترتیب قطار بعدی که قطار سمنان-مشهد بوده است، در ادامه مسیر، از خط اصلی به خط فرعی و در واقع به پشت قطار مشهد-تبریز توسط ریل‌ها هدایت می‌شود که منجر به بروز سانحه امروز شده است.

 گزارش میدانی از محل قطارهای سانحه دیده

 
همراه با مشاور وزیر بهداشت از یک واگنی که هنوز روی ریل باقی مانده بود، دیدن کردیم. واگن سوخته حامل اجسادی بود که کامل سوخته بودند و براساس تخمین ما ممکن است که بیش از 10 جسد در این واگن وجود داشته باشد.

کولیوند عنوان کرد: با دیدن این واگن در یک نگاه، جسد پنج تن قابل روئیت است اما معلوم نیست که چند جسد در واگن وجود داشته باشد.

در محل حادثه هیچ مصدومی وجود ندارد و تمامی آن‌ها به مراکز درمانی منتقل شده‌اند و در محل حادثه تنها نیروهای امدادی، اورژانسی و مأموران راهداری حضور دارند.

واگن‌ها به وسیله جرثقیل از روی ریل برداشته شده و اجساد نیز توسط نیروهای امدادی و اورژانسی در شرایطی بسیار سخت به بیرون کشیده می‌شوند.

هفت واگن این قطار دچار حریق شده است که تاکنون شش واگن آن از روی ریل برداشته شده و یک واگن باقی‌مانده است که براساس اعلام مشاور وزیر بهداشت تا 2 ساعت دیگر کار جا‌به‌جایی این واگن نیز به اتمام می‌رسد. 

 توضیحات وزیر راه درباره حادثه ریلی امروز

آخوندی گفت: کمیسیون بررسی سوانح راه‌آهن درباره دلیل نهایی رخداد این حادثه اظهار نظر خواهد کرد اما در جلسه امروز در استانداری سمنان، رسیدگی به مجروحان و آسیب‌دیدگان این سانحه مورد بررسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: از 103 مجروحی که به بیمارستان منتقل شدند، اکثر آنها به صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند؛ 18 نفر در دامغان و هشت نفر در سمنان بستری هستند و بقیه به طور کامل مرخص شده‌اند و مشکل خاصی نداشتند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: مسیر تا ساعت 19:30 امشب حداکثر باز می‌شود. حادثه به واسطه تصادف دو قطاری صورت گرفته که قطار نخست در نزدیکی ایستگاه هفت‌خوان در محدوده راه آهن شمال‌شرق (1) توقف داشته است و قطار دوم از پشت با وی برخورد کرده است.  

فیلم جدید از لحظه آتش‌سوزی قطار مسافربری در محور سمنان

 

  تعداد کشته‌های حادثه ریلی افزایش یافت

 پیرحسین کولیوند مشاور وزیر بهداشت در محل حادثه ریلی سمنان اظهار داشت: دقایقی پیش عملیات امدادی و اورژانسی در محل حادثه ریلی در ایستگاه هفت خوان سمنان پایان یافت.

وی با بیان اینکه اجساد باقی مانده از واگنی که دچار حریق شده بود نیز بیرون کشیده شد، افزود: آمار نهایی کشته شده های این حادثه 44 نفر است.

مشاور وزیر بهداشت عنوان کرد: تعداد مصدومان این حادثه 82 نفر بوده است که هم اکنون 17 نفر از آنها بستری هستند و بقیه پس از مداوا شدن ترخیص شده اند.

 پیام تسلیت لاریجانی در پی درگذشت هموطنان

 علی لاریجانی با صدور پیامی حادثه برخورد دو قطار در سمنان را به خانواده جانباختگان تسلیت گفت و از مسئولان مربوطه درخواست کرد تا علل وقوع این تصادف را سریعا بررسی کنند.

متن پیام به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

«وقوع حادثه تلخ تصادف دو قطار مسافربری در ایستگاه هفت خوان محور ریلی سمنان دامغان  که موجب جان باختن و مصدومیت جمعی از هموطنان عزیز گردید ، باعث تاسف و تاثر شد.

ضرورت دارد با توجه به شرایط جوی منطقه نیروهای امداد و نجات به یاری حادثه‌دیدگان و مسافران و رسیدگی به وضعیت مصدومین اقدام کنند.

همچنین لازم است با فوریت علل و عوامل وقوع سانحه بررسی شود و با مسببان احتمالی برخورد لازم صورت گیرد و گزارش نهایی آن نیز به اطلاع مردم رسانیده شود.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های جانباختگان و آرزوی مغفرت برای درگذشتگان، شفای عاجل مصدومین و مجروحین را از درگاه خداوند متعال مسئلت میکنم.»

عیادت وزیر راه از سانحه دیدگان

 برخورد 2 قطار مسافربری در محور سمنان/ آخرین آمار از تعداد کشته‌ها و مصدومان سانحه/ اعلام اسامی 58 مسافر منتقل شده به بیمارستان +عکس و فیلم

علت حادثه برخورد 2قطار در سمنان مشخص شد

 

 مدیرعامل راه آهن با بیان اینکه علت حادثه برخورد دو قطار در سمنان مشخص شده است، گفت: خطای انسانی باعث برخورد قطار سمنان-مشهد به قطار تبریز-مشهد در ایستگاه هفت خوان است.

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار