مدیر عامل راه آهن خبر داد :علت حادثه برخورد دو قطار مشخص شد

مدیرعامل راه‌آهن درباره علت حادثه برخورد دو قطار در سمنان توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش روزپلاس، محسن پورسید آقایی درباره علت حادثه برخورد دو قطار در سمنان گفت: قطار مشهد - تبریز به دلیل سرمای هوا و یخ‌زدگی سیستم ترمز در فاصله ۵ کیلومتری سمنان متوقف می‌شود و مورد را به سیستم ctc شاهرود به عنوان مرکز کنترل اطلاع می‌دهد و به کل سیستم توقف قطار اطلاع داده می‌شود و چراغ برای تردد قطارها در مسیر قرمز می‌شود و در همین زمان قطار مشهد - سمنان در مسیر متوقف می‌شود.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی در گفت‌وگو با صدا و سیما افزود:‌ متاسفانه در این زمان به دلیل تغییر شیفت مسئول کنترل، فرد جایگزین از سابقه قرمز شدن چراغ بی‌اطلاع بوده و وقتی رئیس قطار مشهد - سمنان مجددا کسب تکلیف می‌کند؛ به وی گفته می‌شود "مسیر باز است و مشکلی نیست"، شاید چراغ به دلیل برودت هوا قرمز مانده لذا به وی تلگراف می‌شود که حرکت کند.

وی تاکید کرد: قطار مشهد - تبریز پشت یک پیچ متوقف شده بود لذا قطار مشهد- سمنان وقتی با قطار پیش‌ رو مواجه می‌شود به شدت با کوپه‌های انتهایی قطار مشهد - تبریز برخورد می‌کند که متاسفانه چنین حادثه‌ تلخی رخ می‌دهد.

ایلنا/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار