«اسراییل» در آتش می‌سوزد؛ درخواست کمک از ترکیه+ عکس

آتش سوزی درمناطق اشغالی فلسطین

شفقنا- منابع خبری از آتش سوزی گسترده درمناطق الحرشیه درغرب قدس و نزدیک منطقه ابوغوش در اراضی اشغال شده فلسطینی خبر دادند.

العالم نوشت، به گزارش خبرگزاری معا، آتش سوزی به منطقه باب الواد و اللطرون نیز سرایت کرد و ماموران آتش نشانی اسرائیل تلاش کردند تا آتش را مهار کنند اما وزش مستمر باد اطفای حریق را با مشکل روبرو می کرد.
براساس این گزارش، بسیاری از منازل در مسیر تل آویو – قدس طعمه حریق شدند.
خبرگزاری معا به نقل از منابع اسرائیلی گزارش داد که آتش سوزی در باب الواد و اللطرون تا کنون به منازل و دارایی ها آسیب وارد نکرده است اما صدها هزارمترمربع اراضی مناطق جنگلی را درنوردیده است.
درهمین حال، رادیو «صدای اسرائیل» گزارش داد که ماموران آتش نشانی درغرب قدس توانستند از گسترش دامنه آتش سوزی به منازل منطقه نتاف جلوگیری کنند. دراین گزارش آمده است که مدرسه ای در ناصره نیز به علت آتش سوزی در زمینی در منطقه الصفافره تخلیه شد.
همچنین آتش سوزی در زمینی بایر در روستای کرکوم در شمال طبریا به وقوع پیوست و گزارشی از آسیب های احتمالی مخابره نشده است.
این آتش سوزی های گسترده مسئولان اسرائیلی را برآن داشت که بالگردهای امدادی از خارج از اراضی اشغالی را به کمک بطلبند و از آن ها برای اطفای حریق کمک بگیرند.
براساس این گزارش، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و گلعاد اردان وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، از ترکیه، یونان، قبرس و ایتالیا برای فرستادن هواپیماهای امداد و ویژه اطفای حریق درخواست کمک کردند.
این گزارش، از احتمال وزش بادهای شدید در اراضی اشغالی در روزهای آینده حکایت دارد.
یک منبع امنیتی نیز درگفتگو با شبکه دوم تلویزیون اسرائیل گفت که احتمال می رود که آتش سوزی روز پنجشنبه (فردا) نیز به دلیل شرایط نامساعد آب وهوایی و وزش باد، ادامه داشته باشد.

آتش سوزی درمناطق اشغالی فلسطین آتش سوزی درمناطق اشغالی فلسطین alalam_636155306402489059_25f_4x3 alalam_636155306635242332_25f_4x3

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

خبر قبلیحجت الاسلام رهایی: آیت الله موسوی اردبیلی هیچگاه نسبت به مخالف و موافق الفاظ رکیک به کار نمی بردخبر بعدیآیت الله موسوی اردبیلی در خیلی از حوادث اعلام موضع می کرد و ساکت نبود؛ گفتگوی شفقنا با حضرت آیت الله شبیری زنجانی

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار