پیام تسلیت سیدحسن خمینی به مناسبت درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی

شهرری ـ ایرنا ـ تولیت آستان مقدس امام خمینی(ره) با صدور پیام رحلت حضرت آیت الله موسوی اردبیلی را تسلیت گفت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از جماران، در پیام حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی که خطاب به حجت الاسلام و المسلمین سید علی موسوی اردبیلی(فرزند آیت الله اردبیلی) صادر شده، آمده است: با کمال تأسف باخبر شدیم که استاد معظم، مرجع عظیم الشأن حضرت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی (طاب ثراه)، دعوت حق را لبیک گفته و به جوار رحمت حق شتافتند. بی شک درگذشت این فقیه والامقام ضایغه ای أسف انگیز و ثلمه ای جبران ناپدیر بر حوزه های علمیه و نظام اسلامی است.
این پیام با بیان اینکه مرحوم آیت الله العظمی اردبیلی از آغازین روزهای پیروزی انقلاب به حرکت امام خمینی (س) پیوست و تا پایان عمر شریف امام در مناصب حساس به ایفای مسؤولیت پرداخت ادامه داده است: مسئولیت هایی که نشان از اعتماد امام به ایشان داشت و دلالت بر همراهی و همدلی ایشان با نهضت اسلامی می نمود. پس از رحلت امام، حضور پر قدرت ایشان در قم و در کسوت مرجعیت شیعیان ، همواره مایه آرامش برای دوستان امام و ارادتمندان ایشان بود.
سید حسن خمینی در این پیام افزوده است: نگاه بلند آن مرحوم به نیازهای جامعه و همت والایشان در اقدام به آنها و دلسوزی ایشان نسبت به امروز و فردای جامعه اسلامی برای هر کسی که با ایشان آشنایی داشت، مشهود بود.
وی در پایان آورده است: اینجانب ضمن عرض تسلیت درگذشت این فقیه مجاهد به جنابعالی که بحمدالله خلف شایسته ای برای ایشان هستید و خود از دانشمندان و عالمان امروز حوزه می باشید و به برادران بزرگوارتان و همه خانواده آن عزیز سفر کرده، از خداوند متعال علو درجات ایشان را مسئلت نموده و بر ایشان حشر با اولیاء و انبیاء را آرزومندم.
آیت الله موسوی اردبیلی از مراجع تقلید روز دوشنبه هفته جاری به دلیل عارضه قلبی و گوارشی در بیمارستان لاله تهران بستری شده و امروز پس از سکته مجدد قلبی و وخامت حال، جان به جان آفرین تسلیم کرد.
عضویت در شورای انقلاب، مجلس خبرگان قانون اساسی، ریاست دیوان عالی کشور از سال 1360 تا 1368 و عضویت در شورای بازنگری قانون اساسی از جمله مسئولیت های وی در دوران خدمت بود.
6139//1625
خبرنگار: محمد بیدارمنش - انتشار دهنده: محسن فتاحی

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار