تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (9)

کافه گراف

کافه گراف (Graph) از سال ۹۲ در مجتمع ASP در میان کافه‌های این برج فعالیت خود را شروع کرده است. کافه، کافه‌ی بزرگی محسوب می‌شود و نزدیک به ۹۰ نفر گنجایش دارد. یکی از کارهای مفید کافه جدا کردن فضای مخصوص برای افراد سیگاری است که به این ترتیب هر دو گروه مخاطب کافه را پوشش داده است. کافه گراف فضای روشنی دارد، دکورهای سفید و فاصله مناسب میزها از یکدیگر فضای خوبی را ایجاد کرده است. همچنین برای حمایت از هنرمندان جوان بخشی از کافه نیز به عنوان گالری مورد استفاده قرار گرفته است.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (9)

 در صورتی که قصد برگزار کردن جشن تولد، قرار کاری و قرارهای دوستانه دارید کافه گراف می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برایتان باشد. منوی کافه منوی متنوعی است، نوشیدنی‌هایی که در کافه گراف به شما پیشنهاد میکنیم شامل هات‌چاکلت، کاپوچینو ، دمنوش به‌لیمو و دمنوش آلبالو است. نوشیدنی‌ها کیفیت خوبی دارند و سرو آنها نیز با سلیقه انجام میشود. خلاصه میتوانید یک روز خوب در کنار دوستان و عزیزان در این کافه داشته باشید.تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (9)

آدرس: بزرگراه کردستان، مجتمع ASP، واحد 30تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (9)


کافه ریبار

موزه زمان در خیابان زعفرانیه، علاوه بر موزه کوچکی که در محوطه باغ دارد، فضای زیبا و مناسبی برای پیاده روی دارد، اگر روزی در این حوالی دوست داشتید یک کافه سرباز را هم امتحان کنید سری به کافه ریبار بزنید. کافه ریبار (Ribar) درون باغ موزه زمان قرار دارد، البته این روزها به خاطر فصل سرد و سرما، روی کافه را با پوششی مسقف کرده‌اند تا گرمای فضا را از دست ندهید. این کافه به تازگی با مدیریت جدید افتتاح شده و قبلا به صورت کافه گالری بوده است. فضای نسبتا بزرگی دارد و در حدود ۶۰ جای نشستن دارد. میزها به صورت میزهای گرد و صندلی‌های راحت و با فاصله مناسب از هم قرار داده شده‌اند. مانند بسیاری دیگر از کافه‌ها می‌توانید از اینترنتی وای‌فای کافه استفاده کنید و ظاهرا سیگار کشیدن در محیط کافه آزاد است.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (9)

منوی کافه ریبار از نظر تنوع نوشیدنی‌ها، منوی گسترده‌ای است. جالب این است که فقط به ذکر نام نوشیدنی بسنده نشده و توضیحاتی در مورد نوع نوشیدنی و ترکیب آن را هم آورده‌اند. مورد دیگری که در منو شاید برایتان جالب باشد ذکر این توضیح است که اینجا خبری از چای‌کیسه‌ای نیست و همه دم‌نوش‌ها و نوشیدنی‌ها به صورت آماده و دم کشیده تهیه می‌شوند. در داخل فضای کافه روی تخته سیاه، عبارت بوفه صبحانه برای هر نفر ۳۰ هزار تومن (اگر تا زمان بازدید شما از این مطلب زیاد نشده باشد!) خود نمایی می‌کند که فکر می‌کنیم صبحانه در فضای باغ و خصوصا در یک هوای مناسب نباید خالی از لطف باشد. موکا و چای ماسالا را جزو انتخاب های خود در این کافه بگذارید. موکای کافه ریبار به صورت چند لایه آماده میشود و بر خلاف بعضی کافه‌ها خبری از خامه روی موکا نیست که خب می‌تواند بر اساس سلیقه شما که اهل نوشیدنی با ترکیب خامه فراوان هستید یا نه متفاوت باشد. ترکیب چای ماسالا هم ترکیب جالبی از چای سبز و دارچین و میخک و … است که برای علاقه مندان به دمنوش ها و چای ها خاص و متفاوت، یک تجربه هیجان انگیز است. در هر حال اگر در حوالی زعفرانیه و خیابان بغدادی به دنبال یک کافه با فضای باز بودید کافه ریبار می‌تواند گزینه مناسبی برای کافه گردی شما باشد.تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (9)

آدرس: خیابان زعفرانیه، نبش بغدادی، موزه زمانتهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (9)


کافه هوکا

همه ما میدانیم که این روز ها قلیان به خشی جدانشدنی از تفریحات جوانان تبدیل شده است و قهوه خانه های ریز و درشتِ پایتخت روز به روز در حال افزایش و بیشتر شدن هستند، ولی این که یک کافه، با حفظ تمامیِ مشخصات کافه بودنش، اقدان به ارائه قلیان زده باشد، حرکتی جدید و آوانگاردانه بود که کافه هوکا آن را انجام داد و موفق شد. کافه هوکا از سال ۱۳۹۱ تاسیس شده است، بعد از ورود به کافه و دیدن شخصیت کارتونی لوگوی هوکا (Hookah)، فضای کافه و منو اعتراف خواهید کرد که صاحبان کافه آدمای با سلیقه‌ای هستند و در تاسیس و تجهیز کافه هم سلیقه به کار برده‌اند. فضای کافه به نسبت خیلی از کافه‌های تهران کافه بزرگی به حساب می‌آید و برای همین فضای بزرگ، کافه را به دو بخش تقسیم کردند، بخشی مخصوص سیگاری‌ها و بخشی از کافه هم مخصوص آدمهای فراری از دود.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (9)

به این کافه مراجعه کنید می‌توانید یک میز رسمی و یا مبل‌های راحتی را انتخاب کنید و یا کنار پنجره بنشینید و به بیرون نگاه کنید. پیشنهاد ما به شما در این کافه، اسموتی چری بری است. اسموتی چری‌بری ترکیبی از گیلاس، آلبالو، توت فرنگی، لیمو و بلوبریِ است که یک نوشیدنی خنک که شما را با طعم ترش و شیرین و فوق العاده هیجان انگیزی مواجه میکند. اگر اهل قلیان هستید و گذرتان به حوالی شریعتی – ظفر افتاد، پیشنهاد می‌کنیم مهمان کافه هوکا باشید.تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (9)

آدرس: خیابان شریعتی، ابتدای خیابان ظفر، پلاک 18تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (9)


کافه گیل گمش

یک کافه کوچک، زیبا و خواستنی در حوالی میدان هفت تیر که نمای بیرونی جذابش هیجانتان را برای بازدید از داخلش بیشتر می کند. برخلاف چیزی که از یه کافه می شود انتظار داشت، فضای اینجا خیلی کوچک است، طوری که فقط 2 میز و چند صندلی در آن وجود دارد، اما با همین فضای کم، چیدمان، دکور و فضای داخلی اش آنقدر جذاب و دوست داشتنی است که دلتان نمیخواهد آنجا را ترک کنید! جالب اینجاست که با وجود فضای کوچک این کافه، یک کتابخانه هم در آن وجود دارد که می توانید از لابه لای کتاب های داستانی آن، کتاب «گیل گمش» که اسم کافه را از روی آن انتخاب کرده اند و یکی از اولین پادشاهان افسانه ای سومریان بوده است را هم پیدا و مطالعه کنید.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (9)

 منوی «کافه گیل گمش» از چند بخش صبحانه گرم، صبحانه ی سرد، نوشیدنی گرم، نوشیدنی سرد، کیک، دسر و غذا تشکیل شده است که کیفیت و طعم آن ها هم قابل قبول است. مسئولین کافه پسر و دختری جوان هستند که با روی باز و لبخند گرمشان از شما به خوبی میزبانی می‌کنند. در کل تجربه حضور در یکی از دنج ترین و البته نقلی ترین کافه های تهران، شاید یکی از بهترین تجربه های کافه گردی را برای شما رقم بزند. این پیشنهاد را از دست ندهید.تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (9)

آدرس: تهران، ميدان هفت تير، ابتداي پل كريم خان زند، خيابان حسيني، نبش كوچه دوم شرقيتهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (9)


کافه قهوه‌دار

کافه قهوه‌دار که در اواخر سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را در خیابان ولیعصر آغاز کرده است، مدتی است که فعالیت خود را با نام کافه دار به پیش می برد. کافه دار تلاش می‌کند تا در فرهنگ‌سازی قهوه بیرون‌بر Take away نقشی ایفا کند، در صورتی که اهل قهوه‌بیرون بر هستید این قهوه را با ۳۰ درصد تخفیف می‌توانید از کافه‌دار تهیه کنید. اگر هم محیط کافه را برای صرف نوشیدنی انتخاب کردید کافه دار هم جزء کافه‌هایی است که قهوه‌تان را برای بار دوم برایتان مجانی شارژ می‌کند. اما محیط کافه فضای نشستن برای حدود ۴۰ نفر را دارد، اگر خوش شانس باشید می‌توانید میز کنار شیشه‌های قدی را انتخاب کنید، یک میز کمی بلند هم در کنار پنجره قرار دارد که هر دوی این گزینه های شما را با یک ویوی دوست داشتنی از خیابان ولیعصر تهران رو به رو میکند که لذت خوردن قهوه را چند برابر میکند.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (9)

 فضای کافه دو بخشی است که مشابه هال و پذیرایی منزل های خودمان میباشد. یک محوطه ورودیِ ساده و پس از بالا رفتن چند پله وارد سالن شیک تر و وی آی پی تر می‌شوید. کافه دار منوی نوشیدنی‌های خوبی شامل قهوه، دمنوش، فراپه، شیک دارد، در بخشی از فضای کافه سیگار کشیدن آزاد است و می‌توانید از اینترنت وایرلس کافه استفاده کنید. این کافه برای قرارهای کاری و قرارهای کوتاه دوستانه مناسب است. خلاصه اگر حوالی خیابان ولیعصر و پارک ساعی بودید دقایقی را هم مهمان کافه دار باشید تا خستگیِ روز خود را به آن بسپارید.تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (9)

آدرس: خیابان ولیعصر، نرسیده به خیابان توانیر، نبش پله هشتمتهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (9)

ادامه دارد...

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار