«ابوعلا» مقاومت در حلب به شهادت رسید/ فرمانده پس از ۷ بار مجروحیت به آرزویش رسید

به گزارش گروه بين الملل خبرگزاري دانشجو، «علی فیاض» معروف به « ابوعلاء بوسنی» فرمانده خط مقدم مقاومت و مبتکر و مجری کمین ها که در بسیاری از رویارویی های با تروریست های صهیونیستی و تکفیری نقش هائی بزرگ ایفا کرده است، در حلب سوریه به شهادت رسید.

 روزنامه لبنانی السفیر نوشت: ابوعلاء بوسنی مبتکر و مجری کمین بزرگ 18 ماه قبل در غوطه و کمین هفته گذشه در سهل الغاب سوریه بود که به هلاکت صدها تروریست تکفیری منجر شد. 

السفیر افزود: ابوعلاء بوسنی از اهالی شهرک الانصار در جنوب لبنان، تاریخی پرافتخار در مقاومت و بیش از 25 سال مبارزه دارد و به دلیل مشارکت در جنگ بوسنی به ابوعلاء بوسنی شهرت یافت.

این روزنامه لبنانی خاطرنشان کرد: ابوعلاء در نبرد با تروریست های صهیونیستی در جنوب لبنان و با تروریست های تکفیری به ویژه داعش در سوریه و عراق نقش های بزرگی ایفا کرده است.

السفیر تصریح کرد: تعدادی از افسران گارد ریاست جمهوری سوریه به درخواست ویژه بشار اسد از ابو علاء بعداز آزادی منطقه شبعا در غوطه و حفظ امنیت فرودگاه دمشق تقدیر کردند. 


ابو علاء بوسنی، هنگام فتح راه حلب - دمشق و آزادسازی شهرک خناصر در ریف جنوبی استان حلب سوریه و در نبرد با داعش به شهادت رسید.

روزنامه لبنانی الاخبار خاطرنشان کرد: ابوعلاء در دهه نود قرن گذشته به بوسنی رفت تا صفوف جنگجویان بوسنی در نبرد با صرب ها را سازماندهی و تقویت کند.


الاخبار هم نوشت: ابوعلاء نقش های بارزی در نبرد با دشمن صهیونیستی و در قبل و هنگام آزاد سازی جنوب لبنان ایفا کرد و با ورود نیروهای مقاومت به میدان جنگ علیه تروریست های تکفیری در سوریه، مسئولیت های بزرگی را در غوطه شرقی ، درعا ، لاذقیه و حلب برعهده گرفت و در 5 سال گذشته ، 7 بار زخمی شد.

این روزنامه لبنانی افزود: کمین های بزرگ و موفق ابوعلاء بوسنی علیه تروریست های مسلح در العتیبه ، الغوطه ، درعا، اللجاه و سهل الغاب سوریه زبانزد می باشد و او همان کسی است که فرماندهی عملیات آزادسازی مناطقی وسیع در ریف دمشق را برعهده داشته و در طراحی و اجرای طرح حمایت از پایتخت سوریه نقش آفرین بوده است.


الاخبار تاکید کرد: ابوعلاء بوسنی همچنین در طراحی برنامه تقویت امنیت بغداد پایتخت عراق بعداز سقوط موصل در سال 2014 به دست داعش، نقش آفرینی کرده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار