X بستن تبلیغات
5. Fixed

جلوگیری از بازگشایی یک مسجد در فرانسه

به گزارش سرویس دینی جام نیـوز به نقل از خبرگزاری ایکنا، شورای دولتی فرانسه، درخواست بازگشایی مسجدی در شرق شهر «پاریس»، پایتخت این کشور را رد کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی «algpress.com» نوشت: شورای دولتی فرانسه، روز پنجشنبه، 6 اسفندماه، درخواست برای بازگشایی مسجدی در محله «لاگنی» در شرق شهر پاریس، پایتخت فرانسه را رد کرد.

این مسجد توسط وزارت کشور فرانسه و در راستای وضعیت اضطراری اعمال‌شده در این کشور پس از حملات تروریستی پاریس بسته شد.

این تصمیم شورای دولتی فرانسه در راستای حمایت تصمیمات وزارت کشور که این مسجد را در ماه دسامبر(آذرماه) به این بهانه که این مسجد مردم را به «نفرت و تروریسم» تحریک می‌کند، صادر شد.

وزارت کشور فرانسه همچنین، مسئولان و ناظران این مسجد در محله لاگنی در شرق شهر پاریس را متهم کرده‌ بود که آ‌ن‌ها افراد را جمع و به گروه تروریستی داعش ملحق می‌کنند.

در ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ (برابر با ۲۲ آبان ۱۳۹۴) یک رشته از حملات هماهنگ‌شده‌ تروریستی متشکل از تیرباران‌های دسته‌جمعی و بمب‌گذاری‌های انتحاری در منطقه‌های یکم، دهم و یازدهم شهر پاریس منجر به کشته‌شدن ۱۳۰ نفر و مصدومیت ۳۶۸ نفر شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار