ذوالفقار نسب: نباید در باد پیروزی تیم‌های ایرانی در آسیا بخوابیم

کارشناس فوتبال ایران با بیان اینکه شاهد 3 بازی بسیار خوب از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا بودیم، تاکید کرد:‌ نباید در باد این پیروزی‌ها بخوابیم.

بیژن ذوالفقار نسب در گفت‌وگو با ایسنا درباره عملکرد نمایندگان باشگاه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: هر سه بازی را تماشا کردم. بازی‌های بسیار خوب و باکیفیتی را شاهد بودیم. این سه نتیجه نشان دهنده ظرفیت بالای فوتبال ایران است و چنانچه مدیریت صحیح و انرژی روانی مناسب در تیم‌ها حاکم باشد، نتایج بسیار خوبی را کسب می‌کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا این شروع نویدبخش موفقیت‌های بیشتر در آینده است یا می‌توانیم آن را یک شروع خوب مقطعی بنامیم نیز عنوان کرد: بستگی به این دارد که دنبال چه چیزی باشید. اگر با نظر منفی این موضوع را بررسی کنیم، 50 ایراد در آن پیدا خواهیم کرد اما اگر نکات مثبت را ببینیم، قضیه فرق می‌کند. نظر من این است که ظرفیت فوتبال ما بالاست؛ منتها معایبی وجود دارد که باید آن‌ها را برطرف کنیم.

این مربی با اشاره به معایب فوتبال ایران گفت: تاخیر در پرداختی‌ها، مدیریت نامناسب، انتقال انرژی منفی در یک شرایط نامناسب می‌تواند نتایج نه چندان خوبی را برای فوتبال ایران در بر داشته باشد اما اگر همه این عوامل در بهترین شرایط قرار داشته باشند، فوتبال ایران هم بهترین نتایج را کسب خواهد کرد.

ذوالفقار نسب اظهار کرد: باشگاه‌های ما با حداقل امکانات در این لیگ حرفه‌ای حاضر می‌شوند و مشکلات بسیار زیادی دارند. برای موفقیت‌های ادامه‌دار باید حمایت‌های مناسبی از فوتبال ایران شکل بگیرد.

او اضافه کرد: نمی‌توانیم در باد این سه پیروزی بخوابیم چرا که امکان دارد آن‌ها نمایندگان ما را دست کم گرفته و به همین دلیل عملکرد واقعی خود را نشان نداده باشند. البته ما هم می‌توانیم بهتر از این عمل کنیم. باید از لحاظ روحی شرایط بسیار خوبی را رقم بزنیم. برای مثال اگر یک تیم دو روز زودتر از برگزاری بازی در آن محل حاضر شود، شرایط متفاوت‌تر خواهد شد یا اینکه اگر تیمی در فرودگاه منتظر بماند، شرایط جور دیگری است.

ذوالفقار نسب درباره حذف نفت نیز گفت: این تیم یکی از نمایندگان خوب ما بود. حیف شد که این تیم را در این رقابت‌ها نداریم. البته همه باشگاه‌ها مشکل دارند و مشکلات نفت از ابتدای فصل انباشته شده بود. باید این موضوع را وزارت نفت، فدراسیون فوتبال و اسپانسرها مورد بررسی قرار دهند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار