ثبت رکورد مرگ در بزرگراه نیایش تهران!

ثبت رکورد سرعت در بزرگراه نیایش علت اصلی مرگ آتشین سه سرنشین خودروی بی.ام.و لوکس شناخته شد.

تصادف در بزرگراه نیایش

ثبت رکورد سرعت در بزرگراه نیایش علت اصلی مرگ آتشین سه سرنشین خودروی بی.ام.و لوکس شناخته شد.

راننده خودرو که جوان ورزشکار با نام نادر برومند است دو روز پیش از حادثه مرگبار با عکسی از کیلومترشمار خودرویش که از عدد 228 تا 250کیلومتر بر ساعت را نشان می‌داد در صفحه اینستاگرام خود انتشار داد و از ثبت رکورد در بزرگراه نیایش خبر داد.

ساعت 4:19 صبح سه‌شنبه چهارم اسفندماه، یک خودروی بی‌.ام.‌و در بزرگراه نیایش و تقاطع اشرفی اصفهانی از مسیر اصلی منحرف شد و با سرعت 195 کیلومتر بر ساعت به پایه فلزی پل عابر پیاده کوبید.همزمان با این برخورد شدید، بی.ام.و لوکس آتش گرفت و هیچ کدام از سرنشینان آن که مشخص نیست در آن لحظه به هوش بوده یا جان باخته بودند در شعله‌های سرکش گرفتار شده و کاملاً سوختند.

شناسایی قربانیان

با حضور آتش‌نشانان پایتخت در صحنه حادثه و بیرون کشیده شدن اجساد سوخته 3 سرنشین ناشناس، دستور ردیابی خانواده‌های قربانیان از سوی مأموران کلانتری باغ فیض صادر شد و هنوز ساعاتی نگذشته بود که مشخص شد خودرو متعلق به پسری با نام نادر برومند است که ورزشکار بوده و خود وی نیز پشت فرمان بود و دو دوستش به نام‌های محمد ارغنده که سابقه قهرمانی در رشته پرورش اندام داشته و دیگری به نام علی گلشنی نیز صبح شوم همراه وی بوده‌اند.

فیلم صحنه حادثه

تیم‌های تحقیقی که ابتدا فرضیه‌ای مبنی‌بر کورس مرگ در بزرگراه‌های تهران را مدنظر داشتند به بررسی‌های کارشناسانه دست زدند.

سرهنگ زینی رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران در این زمینه به شوک گفت: «با دراختیار داشتن مشخصات خودروی بی.ام.و قربانیان بررسی‌های تخصصی صورت گرفت و مشخص شد این خودرو بارها به‌خاطر سرعت غیرمجاز در بزرگراه‌ها جریمه شده است.»این مقام پلیسی ادامه داد: «در شب حادثه نیز بررسی دوربین‌های ترافیکی و ثبت جرایم نشان داد که خودروی قربانیان دقایقی قبل از حادثه به خاطر عبور از چراغ قرمز تقاطع ولیعصر و نیایش با دوربین جریمه شده است سپس در بزرگراه کردستان نیز به‌خاطر سرعت غیرمجاز دوربین‌ها ثبت جریمه کرده‌اند.»

سرهنگ زینی درخصوص فیلم صحنه حادثه گفت: «کارشناسان تصادفات، سرعت این بی.ام.و در زمان حادثه را 195 کیلومتر بر ساعت دانسته‌اند و در فیلم دیده می‌شود که هیچ کورسی وجود ندارد و خودروی قربانیان با عدم کنترل از سوی راننده‌اش با سرعت بالا از مسیر خارج شده و حدود 150 متر روی جدول و جوی حاشیه بزرگراه حرکت کرده و درنهایت به پایه پل عابر پیاده برخورد کرده است.»وی افزود: «پس از تصادف ابتدا قسمت جلوی بی.ام.و آتش گرفت و این درحالی بود که موتور این خودرو به فاصله 50 متری پرتاب شده بود و در کمتر از 5 ثانیه قسمت‌های دیگر خودرو نیز آتش گرفته است.»

ثبت رکورد

بررسی‌های پلیسی نشان داده است نادر و دوستانش از مدت‌ها پیش شبانه به بزرگراه‌های تهران رفته و به ثبت رکوردهای سرعت دست می‌زدند به گونه‌ای که دو شب پیش از حادثه نیز ثبت رکورد 228 کیلومتر بر ساعت را داشته که عکسی از کیلومتر شمار را در بزرگراه نیایش روی اینستاگرام گذاشته بودند.این 3 جوان ورزشکار که با سرعت جنون آمیز به اوج هیجان در بزرگراه‌های پایتخت می‌رسیدند در همین دنیای پرماجرا به کام مرگ آتشین فرو رفتند.

گفت‌وگو با داماد خانواده «محمد»

علی سیادت داماد داغدار خانواده محمد ارغنده با صدای غمزده‌ای به شوک گفت: محمد فرزند دوم خانواده همسرم بود که تک پسر هم می‌شد. او و دوستانش بار نخست نبود که با سرعت زیاد در بزرگراه‌های تهران رکورد ثبت می‌کردند.وی افزود: ساعت 8 صبح سه‌شنبه یکی از دوستان محمد با من تماس گرفت تا بپرسد که محمد خانه است یا نه؟! که من هم نگران شدم، وقتی پیگیری کردم متوجه شدم که محمد از شب پیش به خانه نیامده وقتی با دوستش تماس گرفتم شنیدم بی.ام.و نادر در اتوبان نیایش تصادف کرده است. وقتی این را شنیدم ابتدا به کلانتری 140 باغ فیض رفتم.

بعد هم به پزشکی قانونی مراجعه کردم.اجساد کاملاً‌ سوخته بودند هیچ‌کدام قابل تشخیص نبودند و تنها از گوشه‌ای از لباس آنها موفق به شناسایی هر کدام از‌ آنها شدیم.داماد سیاهپوش ادامه داد: باید بگویم ساعت 2 شب به بعد اتوبان‌های تهران کاملاً ناامن هستند، نمی‌دانم دوربین‌های اتوبان‌ها مشکل دارند یا پلاک ماشین‌ها که هیچ‌کدام از این سرعت‌ها ثبت نمی‌شود.

محمد بار نخست نبود که با این سرعت به همراه دوستانش در اتوبان بود تا حالا چندین بار از سرعت‌های بالای خود در صفحه اینستاگرام خود پست گذاشته بود من خودم دو پسر دارم و نگرانم چرا باید جوان‌ها با چنین سرعت‌هایی در اتوبان‌ها ویراژ دهند و پلیس آنها را توقیف نکند، مگر فقط جریمه کافی است.وی گفت: متأسفانه دنیای جوانان عوض شده، آنها این کارهای به قول خودشان خارق‌العاده را انجام می‌دهند تا عکس‌هایش را در دنیای مجازی انتشار دهند و لایک جمع کنند.

داماد خانواده «محمد» در پایان گفت: فقط می‌خواهم پیامی به جوان‌ها بدهم که عاقبت 240 کیلومتر سرعت این است و به پلیس راهور هم می‌گویم اگر چنین خودروهایی را متوقف نکنند باز هم چنین اتفاق‌هایی می‌افتد.

روزنامه ایران

اخبار مرتبط:

سرعت‌ خودرویBMW سه روز پیش از تصادف در تهران! + عکس

تصادف مرگبار یک BMW با پل عابرپیاده در بزرگراه نیایش+ عکس

تصادف مرگبار پراید با گاردریل در مشهد + تصاویر

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار