خشم و نومیدی کری از دیدن صحنه بازداشت ملوانان

وزیر خارجه آمریکا از خشم و نومیدی خود در پی دیدن فیلم بازداشت ملوانان آمریکایی خبر داد.

العالم: جان کری روز دوشنبه در گفتگو با سی.ان.ان اظهار داشت: از انتشار فیلم بازداشت نیروهای آمریکایی به دست ایرانی ها خشمگین و سرخورده شدم.

خبرنگار سی ان ان پرسید: از دیدن ملوانان ما زانو زده بودند و دستشان را روی سر گذاشته بودند، چه حسی پیدا کردید؟ و کری با چهره ای گرفته و لحنی عجیب در پاسخ گفت: من واقعا خشمگین شدم. از انتشار این فیلم خیلی سرخورده و خشمگین شدم. البته ارتش ایران و سپاه پاسداران این فیلم را منتشر کردند؛ نه دولت ایران.

وزیر خارجه آمریکا سپس با "لکنت زبان" ادامه داد: البته توجیهی برای کار ما وجود نداشت. ملوانان ما متاسفانه به طور غیر ارادی و اشتباهاً وارد آب های ایران شدند.

در همین حال ارتش آمریکا نخستین گزارش خود در باره این حادثه را منتشر کرد. در این گزارش آمده است که موتور یکی از دو قایق، با اشکال فنی مواجه شد و این اتفاق در آب های ایران رخ داد و مشخص نیست که آیا ملوانان ما از محل این اتفاق آگاه بوده اند یا نه. سپس در حالی که دو قایق ما متوقف بودند، قایق های ایرانی به آنها نزدیک شدند.

به نوشته فرانس پرس، ستاد مرکزی عملیات آمریکا در خاورمیانه اعلام کرد که پس از آزادی ملوانان آمریکایی و بررسی قایق های آنان مشخص شد که تمامی سلاح ها و مهمات آنان به جز دو سیم کارت مربوط به تلفن های ماهواره ای، در قایق ها موجود است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار