الجزایر وجود کتب شیعه در مساجد را ممنوع کرد

Men pray at the Great Mosque in Tlemcen on April 14, 2011. Algerian President Abdelaziz Bouelflika will inaugurate on April 16 the opening ceremony for "Tlemcen, Capital of Islamic Culture 2011." AFP PHOTO / FAROUK BATICHE (Photo credit should read FAROUK BATICHE/AFP/Getty Images)

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- وزارت امور دینی الجزایر از امامان جمعه این کشور خواست تا وجود کتب مخالف مرجعیت دینی رسمی این کشور از جمله کتب شیعه در مساجد این کشور را ممنوع کنند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از پایگاه خبری الصدی، «جلول حجیمی» رئیس اتحادیه امامان جماعت الجزایر در این باره گفت: دستورالعمل وزارت امور دینی امامان جماعت را ملزم می کند که هر گونه کتاب شیعه و کتاب های وابسته به طایفه احمدیه و تمامی طوایف و مذاهبی که خلاف مرجعیت دینی کشور است را در مساجد ممنوع کنند.

وی اظهار کرد: از امامان جماعت خواسته شده است تمامی کتاب هایی که وارد مساجد می شوند را کنترل کنند و منتظر دستورات وزارت امور دینی نباشند زیرا این موضوع جزو وظایف آنها است.

این در حالی است که «محمد عیسی » وزیر امور دینی الجزایر چند هفته پیش گفته بود که وزارتخانه اش  به منظور محاکمه افراد طایفه احمدیه که از ازسوی نیروهای امنیتی این کشور بازداشت شده اند جناح هایی را گماشته است.

عیسی تصریح کرد: دولت اصرار دارد با تمامی طوایف غیراصلی و دخیل در جامعه مقابله کند تا منجر به تفرقه در کشور نشود.

از طرف دیگر ابوعبدالله غلام الله رئیس شواری اسلامی الجزایر گفته بود که نیروهای امنیتی این کشور از حق حمله به منازل شیعیان و بازداشت آنها برخوردارند.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار