همدلی مجلس با دولت در رای اعتماد به وزرای معرفی شده

بالاخره دکتر روحانی  رئیس جمهور محترم در چارچوب ترمیم کابینه و برآورده شدن نیازهای مربوط به افزایش کارایی دولت و پاسخگویی به انتظارات موجود در سطح مردم ،‌سه وزیر جدید را به مجلس معرفی کرد تا بدینوسیله نمایندگان مردم در هفته آینده با بررسی سوابق وزرای جدید ،‌رای خود را جهت اعطا یا سلب  اعتماد از وزرای معرفی شده اعلام کنند و بدیهی است افکار عمومی از نمایندگان مردم انتظار اعطای رای اعتماد به وزرای معرفی شده از سوی دکتر روحانی را  دارند تا آنان با دلگرمی و حمایت  مجلس شورای اسلامی  کار خودرا در وزارتخانه های مورد نظر آغاز کنند.

البته وزارتخانه ای فرهنگ و ارشاد ،‌آموزش و پرورش ونیز و ورزش وجوانان  جزو وزارتخانه های فرهنگی و اجتماعی کشورند و با بدنه وسیعی از مخاطبان در سراسر کشور تعامل دارند و ولذا نگارنده ضمن ابراز تشکر از خدمات و زحمات وزیران قبلی ،‌برای وزیران جدید که با انبوهی از مطالبات و مشکلات عدیده در وزارتخانه ای دیربط خود مواجه اند ،‌آروزی توفیق دارد.

د رخصوص وزارت فرهنگ و ارشاد باید تصریح کرد عملکرد و شرح وظائف و مامرویت های این وزارتخانه دارای حساسیت خاصی نزد گشتره ای از مخاطبان در حوزه های دینی ،‌مذهبی و فرهنگی وهنری کشور است و از انجایی که تعدادی از نهادهای حکومتی ودولتی در حوزه مسائل فرهنگی دخیل بوده و با شرحی از وظائف ، یک بخش از مسائل فرهنگی را در دست گرفته و مشغول کارند،‌ خطاهایی واقع در این حوزه عمدتا بعهده وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی گذاشته می شود و لذا وزیر جدید باید با رایزنی و تعامل ،‌امکان ادغام بسیاری از نهادهای فرهنگی را در دل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بررسی و موافقت همان نهادها را کسب تا در قالب لایحه دولت یا طرح مجلس بتواند وظائف و ماموریت های فرهنگی ار یک کاسه کرده تا امکان بهبود عملکرد با بکارگیری روش ها وشیوه ها ی جدید حاصل شده و از سوی دیگر امکان پاسخگویی به نهادهای نظارتی میسر گردد.

در این زمینه لازم است از حسن انتخاب جناب آقای دکتر صالحی امیری از سوی  دکتر روحانی رئیس جمهور محترم ابراز تشکر و تقدیر نمایم

دکتر صالحی امیری فردی فرهیخته و فرهنگ دوست و دارای سوابق ارزنده در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم شریف ایران دارد.

باید دانست وزرای جدید سید رضا صالحی امیری سوابقی از جمله معاون بررسی‌های استراتژیک وزارت اطلاعات در دولت خاتمی، رییس کمیته اجتماعی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، سرپرست وزارت ورزش و جوانان دولت حسن روحانی، مشاور رییس‌جمهور و رییس سازمان اسناد و کتابخوانی ملی را در سوابق‌ مدیریتی‌اش دارد.

گزینه‌ی معرفی شده برای تصدی وزارت ارشاد دکترای مدیریت دارد. رتبه علمی‌اش دانشیاری و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد است و تا به حال 16 کتاب در حوزه‌های مختلف فرهنگی تالیف کرده که از جمله آنها می‌توان به کتاب‌های دیپلماسی فرهنگی، الگوی ارتقای سرمایه فرهنگی در ایران، مفاهیم و نظریه‌های فرهنگی، مبانی سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی، مدیریت منازعات قومی در ایران، انسجام ملی و تنوع فرهنگی و ... اشاره کرد.

همچنین از سوابق علمی او می‌توان به این موارد اشاره کرد؛ رییس انجمن علمی مدیریت و برنامه‌ریزی فرهنگی در ایران، مدیریت و برنامه‌ریزی فرهنگی واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، مدیر مسئول فصلنامه مدیریت فرهنگی، مدیر مسئول فصلنامه فرهنگی راهبرد اجتماعی و فرهنگی.

صالحی امیری همچنین عضو کمیسیون فرهنگی دولت، عضو شورای اطلاع‌رسانی دولت، عضو شورای فرهنگ عمومی، عضو کمیته فرهنگ و تمدن ایران و اسلام، عضو هیات امنای خانه کتاب و رییس کمیته ملی حافظه جهانی (یونسکو) است.

بنابر این ،‌ با این ،‌احتمال به یقین است که نمایندگان معزز مردم نسبت به اعطای رای اعتماد به ایشان اقدام کرده و اورا برای ادامه اعمال و پیاده سازی برنامه های فرهنگی جناب آقای دکتر روحانی ،‌راهی بهارستان نمایند.

البته دیگر وزاری معرفی شده هم پتانسیل خدمت رسانی را در ماه های باقی مانده از ریاست جمهوری را دارند و انتظار می رود کارنامه انها بگونه ای در پایان دوره شان ارائه شود که مردم از خدمت بی دریغ انها در همین چند ماه و جانفشانی انها برای تحقق اهداف دولت ،‌اطلاع یافته و باردگر زمینه ادامه خدمت دکتر روحانی برای 4 سال آینده فراهم گردد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار