حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پاسخ به یک استفتاء: مداحان مراقب سخنان خود باشند

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: همۀ مداحان محترم مراقب سخنان خویش باشند، سخنی برخلاف موازین نگویند هرچند در شور عزاداری باشد و بهانه به دست دشمنان ندهند.

به گزارش شفقنا، این مرجع تقلید در پاسخ به استفتائی در مورد سخن یکی از مداحان درباره شور مداحی بر مراقبت مداحان در مورد سخنانی که به زبان می آورند، تاکید کرد.

متن پرسش و پاسخ استفتاء به شرح زیر است:

حضور محترم حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (دامت برکاته)

سلام علیکم؛

اخیراً در بعضی از رسانه ها منتشر شده که یکی از مداحان، در هنگامی که شور مداحی گرفته، گفته است: اگر شب اول قبر از تو سؤال کنند پروردگارت کیست؟ بگو: علی؛ و اگر راجع به قبله و مکه و دین و امثال آن سؤال کنند بگو: حسین. آیا این سخن موجب ارتداد و خروج از دین می شود یا نه؟ لطفاً برای حل اختلافات پاسخ سریع عنایت فرمایید.

بسمه تعالی

جواب: شک نیست که مداحان محترم از این گونه تعبیرات باید جدا پرهیز کنند، که تعبیراتی زننده است به علاوه بهانه به دست دشمنان اسلام مخصوصاً وهابیون که کارشان ایجاد اختلاف و خونریزی است می دهد؛ ولی کسی که این سخنان را در حال شور عزاداری می گوید قطعاً منظورش پرستش علی(علیه السلام) یا انکار ضروریات اسلام نیست و موجب کفر و ارتداد نمی‌شود، ولی باز تأکید می کنم همۀ مداحان محترم مراقب سخنان خویش باشند، سخنی برخلاف موازین نگویند هرچند در شور عزاداری باشد و بهانه به دست دشمنان ندهند و کاری که خدای ناکرده سبب اختلاف در میان علاقه مندان حسینی می شود انجام ندهند تا خداوند عزاداری های آنها را قبول فرماید.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

اشتراکخبر قبلیسازمان ملل: مرگ و میر مهاجران در دریای مدیترانه رکورد زد

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار