مهدی سنایی: روسیه به تمامی تعهداتش در انتقال اس- ۳۰۰ به ایران عمل کرده است

سفیر ایران در روسیه از اتمام انتقال سامانه دفاع هوائی اس- ۳۰۰ به ایران توسط روسیه خبر داد.

به گزارش شفقنا به نقل از مهر، سفیر ایران در روسیه امروز از اتمام مسأله انتقال پدافند هوائی اس- ۳۰۰ توسط روسیه خبر داد.

«مهدی سنائی» سفیر ایران در روسیه امروز در پاسخ خبرنگاران درباره اینکه آیا روسیه به تمامی تعهدات خود درباره سامانه دفاع هوائی اس- ۳۰۰ متعهد بوده است؛ اعلام کرد: روسیه به تمامی تعهدات خود درخصوص انتقال سامانه پدافند هوائی اس- ۳۰۰ به ایران عمل کرده است.

سفیر ایران در روسیه در ادامه افزود: مسأله اس- ۳۰۰ پیشتر مختومه شده است. همه چیز تأمین و ارسال گردیده است.

لازم به ذکر است، چند هفته پیش «نهاد دولتی صادرات تسلیحات روسیه» نیز از تحویل سامانه دفاع هوایی اس- ۳۰۰ به ایران خبر داده بود.

لازم به ذکراست، قرارداد تحویل سامانه پیشرفته دفاع موشکی اس-۳۰۰ به ایران در سال ۲۰۰۷ منعقد شد. بر اساس این قرارداد، مسکو متعهد شده بود که ۵ سامانه دفاع موشکی میان برد اس – ۳۰۰ به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار به ایران بفروشد. اما برنامه تحویل این موشک ها در سال ۲۰۱۰ و به بهانه اعمال تحریم های سازمان ملل متحد لغو شد.

در واکنش به این اقدام، ایران با درخواست غرامت ۴ میلیارد دلاری از روسیه، به دیوان بین‌المللی داوری در ژنو شکایت کرد تا این که روز دوشنبه ۱۳ آوریل سال ۲۰۱۵ «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه، با امضاء حکمی ممنوعیت تحویل سامانه‌های موشکی زمین به هوای اس-۳۰۰ به ایران را لغو کرد.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار