اوپک در بحرانی ترین زمان در تاریخ خود قرار گرفته است

محمد سانوسی بارکیندو، دبیر کل سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک)، روز سه شنبه (چهارم آبان ماه) گفت که این نهاد در سخت ترین مرحله تاریخ خود قرار دارد و با دشوارترین چالش‌ها روبرو است.

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از بلومبرگ، این در حالیست که اعضای این نهاد نفتی در باره کاهش تولید نفت به منظور ایجاد توازن مجدد در بازار مذاکره می کنند.

بارکیندو روز سه‌شنبه پس از ملاقات با جبار علی اللعیبی، وزیر نفت عراق، در بغداد، گفت: اوپک برای بیش از نیم قرن، دوره های خوب و دوره های دشواری را از سر گذرانده که مرحله کنونی، سخت‎ترین آنهاست.

دبیر کل اوپک افزود که این سازمان به شدت برای یافتن راه حلی برای ایجاد ثبات در بازار تلاش می کند.

عراق به عنوان دومین تولید کننده عمده اوپک از پذیرش کاهش تولید خودداری کرده است که مانعی در مسیر دستیابی به توافق در باره کاهش تولید به شمار می رود.

قرار است یک کمیته اوپک در هفته جاری برای برطرف کردن اختلافات برسر سطح تولید هر یک از اعضای این سازمان، تشکیل شود.

تصمیم نهایی اوپک در باره سهمیه های تولید اعضای این سازمان در نشست ٣٠ نوامبر (١٠ آذر ماه) وین گرفته خواهد شد.

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، نیز در دیدار با بارکیندو، گفت که بغداد به شرط حفظ سطح کنونی تولید نفت خام این کشور، آماده همکاری با اوپک به منظور دستیابی به توافقی در باره کاهش عرضه، با هدف بهبود قیمت است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار