پنجمین جشنواره هنر آسمانی ویژه طلاب فراخوان شد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- پنجمین جشنواره هنر آسمانی ویژه فضلا و طلاب حوزه های علمیه (برادران و خواهران) و نیز عکس و خاطرات طلاب در دفاع مقدس فراخوان شد.

به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، حجت الاسلام و المسلمین ملک دار با اشاره به فراخوان پنجمین جشنواره هنر آسمانی ویژه فضلا و طلاب حوزه های علمیه (برادران و خواهران ) اظهار داشت: امروز جهان اسلام شاهد درگیری و جنگ ناخواسته است و با یک نگاه سطحی هم می توان دست آمریکا و دیگر مستکبران جهان را در این جریان به وضوح دید و لذا همه مسلمانان به ویژه هنرمندان حوزوی در قبال این هجمه ها مسئولیت بزرگی دارند و سکوت در برابر این همه جنایت گناهی نابخشودنی است.

او با اشاره به اینکه امروزه داعش و وهابیت به نام اسلام دست به جنایت می زنند گفت: با توجه به این مسئله مسئولیت هنرمندان بیشتر می شود تا با انواع رشته ها جلوی آنها بایستند.

مسئول دبیرخانه جشنواره هنرآسمانی با اشاره به استقبال خوب حوزویان از چهارمین چشنواره هنر آسمانی که در سال گذشته برگزار شد گفت: این جشنواره در سال گذشته در حوزه شعر، داستان و پژوهش هنر برگزار شد که ۱۱۵۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و خروجی آن جشنواره چاپ ۳ کتاب با موضوعات داستان، شعر و پژوهش هنر بود که به زودی در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

او فعالیت های امسال دبیرخانه هنرآسمانی را در سه بخش اعلام کرد و ادامه داد: اولین فعالیت، فراخوان شعرمنا بود که به مناسبت شهادت مهاجران الی الله با حضور آیت الله نوری همدانی برگزار شد و آثار رسیده به صورت کتاب در دست چاپ می باشد.

ملک دار، فراخوان عکس و خاطرات طلاب در دفاع مقدس را دومین فعالیت این دبیرخانه عنوان کرد و افزود: ما برای حفظ و احیاء فرهنگ جهاد و دفاع مقدس با مشارکت بسیج طلاب و مرکز مدیریت حوزه های علمیه این فراخوان را اعلام کردیم که در ۴ بخش خاطرات و عکس رزمی و تبلیغی طلاب و روحانیون، حضور مراجع عظام تقلید در دفاع مقدس، خاطرات و عکس آزادگان حوزوی و نامه ها و دست نوشته های شهدا و ایثارگران در دفاع مقدس می باشد و علاقه مندان تا پایان آبان ماه ۹۵ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره هنرآسمانی ارسال کنند ضمنا شرکت برای عموم آزاد است.

مسئول دبیرخانه جشنواره هنرآسمانی در خصوص پنجمین جشنواره هنر آسمانی هم گفت: این جشنواره در سه بخش هنرهای نمایشی، پژوهش هنر و بخش هنرهای تجسمی برگزار خواهد شد که طلاب عزیزی که در حوزه های علمیه قم، خراسان و اصفهان مشغول به تحصیل هستند می توانند آثار خود را تا پایان آذر ماه ۹۵ به دبیرخانه این جشنواره به نشانی www.honareasemani.com  ارسال کنند.

او با اشاره به اینکه داوری در این جشنواره در سه مرحله می باشد گفت: داوران عموما از کارشناسان تخصصی حوزه هستند و سبک داوری به صورت ملی خواهد بود؛ ضمن اینکه آثاری که به صورت حجمی هستند ابتدا توصیف آثار به صورت الکترونیکی انجام می شود سپس خود اثر توسط فرد ارسال می شود البته آثار هنری تجسمی به فرد بازگردانده می شود اما بقیه آثار به صورت آرشیو نگهداری می شود.

ملک دار در پایان با اشاره به اینکه نتیجه نهایی این جشنواره در بهمن ماه برگزار خواهد شد گفت: امسال هم همانند سال گذشته نمایشگاه آثار را نیز خواهیم داشت و علامندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس سایت به نشانی info@honareasemani.ir  مراجعه کنند.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار