X بستن تبلیغات
5. Fixed

دماوند قطب باغداری کشور محسوب می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، هادی طهرانی‌پور با اشاره به میزان سیب تولیدی در شهرستان دماوند اظهار کرد: شهرستان دماوند دارای ۹ هزار هکتار اراضی باغ سیب‌درختی بوده که سالانه میزان ۲۷۰ هزارتن سیب از آن ها برداشت می‌شود.

وی با اشاره به شهرت کیفیت و مرغوبیت این محصول به‌عنوان یک برند ملی و جهانی افزود: شهرستان دماوند به‌عنوان قطب باغداری درکشور شناخته‌شده ومی‌توان گفت که با افزایش سیب‌درختی در واحد سطح، رکورد خوبی در برداشت این محصول دارد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند با بیان اینکه میزان برداشت سیب‌درختی در کشور به‌طور میانگین ۱۶.۵تن در هر هکتار است، ادامه داد: در شهرستان دماوند میانگین ۳۵.۵ تن و رکورد بالغ‌ بر ۱۶۸ تن در هر هکتار از اراضی باغی، سیب‌درختی برداشت می‌شود و این رکوردگیری، نویدی برای بهره‌برداران این شهرستان است.

طهرانی‌پور تأکید کرد: باید با تعامل سازنده بین بهره‌بردار و اداره جهاد کشاورزی، فاصله میانگین تولید محصول را به حداقل برسانیم.

وی با اشاره به درآمد خوب حاصل از تولید سیب‌درختی برای بهره‌برداران در شهرستان دماوند گفت: سیب‌درختی شهرستان دماوند علاوه بر بازارهای داخلی، برای فروش به کشورهای خارجی نیز صادر می‌شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار